seks bitene kadar penis sertliğini koruyamıyor

Soru

33 yaşlarında bir çiftiz, cinsellik bizim için daha çok ikinci planda. ancak eşim seks sırasında çok fazla stres oluyor çünkü sertliğini kaybediyor ve tekrar tam olarak sertleşemiyor. bu durum onda çok fazla gerginliğe ve strese sebep olduğu için son dönemde seksten kaçmayı tercih ediyor. tamam bizim için çok önemli değil seks bazen yapıyoruz ama bazen de olsa tam olmaması, doyuma ulaşamamak beni olduğu kadar onu da çokça mutsuz ediyor. ben tatmin olmadığım için o ise beni mutlu edemediği ve başarısız bir erkek olduğu için psikolojik çöküş yaşıyor. birkaç doktora gittik ilaçlar denedik ancak bir çözüm olmadı. tek bildiğimiz olası sebep eşimin geçmişte evlenmeden önce günde 2-3 kere çokça mastürbasyon yapmış olması. herhangi bir düzelme olması mümkün değil mi, bunun için bir çözüm yolu bulunamaz mı ?

Cevaplar ( 6 )

  1. Benim bildiğim kadarıyla bu konudaki problem ya hormonal ya da psikolojik problemler nedeniyle olabilir. Doktora gitmişssiniz ama doktorlar hormonal test yaptılar mı söylememişssiniz. Eğer hormonal ise ilaç kullanımı ile sanırım halledilebiliyor. Yok eğer problem psikolojik ise (stres, öz güven eksikliği, panik vs vs) o konuda da sanırım yine uzmanlar destek verebiliyor. Açıkçası bunu en iyi benzer problemi yaşamış ve çözmüş biri bilebilir.

  2. herşey psikolojik ilaç kullanmasına gerek yok. sorun kafada, korkuyor kafaya takıyor düşününce dikkati dağılıyor sonra penisi iniyor tabi. bu seferde indi kalkmıyor diye panik yapıyor iyice demoralize olup hiç kaldıramıyor. kendine olan öz güveni sarsılmış, psikolojik destek, telkin tedavisi alması lazım bence.

  3. hah işte senin adama benim haplardan lazım. tabi birazda öz güven pompalanmaya ihtiyacı var. sensin, sen yaparsın, sen çok iyi yapıyorsun, süpersin, beni uçuruyorsun, çok zevk alıyorum, boşver her türlü zevk vermeyi biliyorsun gibi telkinlerle onun egosunu şişirin gaz verin. tabi bunu ölçülü yapın bu sayede kendini daha aktif hissetmesini sağlayın.

  4. Travmatik mastürbasyon sorunu olsa gerek. Tedavisi var bir kaç aylık sürede iyileşebilir. Hormonel ve psikolojik sorunlar daha rahat halledilir. Doktor bunları demiş olmalı. Testtir tedavidir çözümdür sorunun sebebidir hiçbir şey demedi mi bu doktor size?

  5. siz sorunu zaten teşhis etmişsiniz. ne olduğu belli bildiğim kadarı ile geçmişte aşırı mastürbasyon sebebi ile günümüzde oluşan haz ve ereksiyon kayıpları giderilemiyor. belki psikolog desteği bir miktar moral verebilir. bunun yanına hapta kullanarak azıcık daha idare edebilir. hiç çare olmazsa mutluluk çubuğu gibi birşeyler var onlarada bakın.

  6. Birbirinize destek olmanız birinci tedavi yöntemidir. Ikinci destek ise uzman bir cinsel terapistten terapi almanız ve üçüncüsü hap kullanımı faydalı olabilir.

Bir cevap bırakın