uzun zamandan beri seks yapmıyorum ve mutsuz oluyorum

Soru

merhabalar, uzun zamandan beri seks yapmıyorum ve bazen çok aşırı mutsuz oluyorum, hatta bazen intihar edeceğim diye de korkuyorum, arkadaş edinmek de ya da bu yaştan sonra tekrar evlenme fikride oluşamadı nedense, zor bir süreç, ne yapmalıyım ?

Cevaplar ( 2 )

  1. yalnız yaşayan bir sürü insan var, cinsellikten uzak hiç seks yaşamayan bir sürü insan var, hiç evlenmemiş üstelik evlenmek istemeyen de bir çok insan var. hayat bir şekilde öyle yada böyle devam ediyor. moral bozacak bunu sorun haline getirecek bir durum yok. öyle olsa her gün 1000 lerce insan intihar ediyor olurdu. böyle değerlendirince düşüncelerinizin yersiz, psikolojinizin bozuk olduğu anlaşılıyor. belki psikolojik destek almanız bu olumsuz düşünceleri kafanızdan atmanız hayatın güzelliklerini görmeyi öğrenmeniz gerekebilir. bu sayede daha huzurlu bir hayat geçirebilirsiniz.

  2. mutsuz olmanızı gerektirecek bir durum değil, rahat olmalı gerçekçi düşünmeli, hayata pozitif bakmalı. diğer türlü kendi kendimize olayları dramatize eder, sonra bunun için üzülürüz. hobi edinin, bir felsefeniz, bir amacınız olsun. psikolojik olarak kendinizi telkin edemiyor hala aynı şeylere takılıyorsanız belki uzman yardımı almanız düşüncelerin düzenlenmesinde kolaylık sağlayabilir.

Bir cevap bırakın