eşimle boşanıp tekrar evlendik aramızda cinsel soğukluk oluştu

Soru

merhaba, 5 yıl önce şiddetli geçimsizlik sebebi ile eşimden boşandım. ancak çocuklar sebebi ile görüşmemiz sürdü. daha sonra tekrar evlendik. bu süreçte ne ben nede o bir başkası ile birliktelik yaşamadı. evlendikten sonra ilk seksimizde sanki enerjimiz yoktu herşey tatsız zevksizdi. sonra düzelir adapte oluruz dedim ancak değişen olmadı. ilk evlendiğimiz dönemdeki gibi değiliz bir birimize karşı cinsel soğukluk oluştu buda her ikimize olumsuz yansıyor, ilişkide heyecanlanmıyor, çoğu zaman sertliğimi kaybediyorum. bizim gibi durumda olanlar için öneriniz tavsiyeniz var mı ? aradaki soğukluğu giderip tekrar nasıl heyecanımızı kazanabiliriz ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  siz şiddetli geçimsizlik ile ve muhtemelen sevgi saygıyı da yitirerek ayrılmış ve çocukların bahanesi ile yeniden bir araya gelmişsiniz. yani eski duygularınızı geçmişte bırakmışsınız. bunun da cinselliğe yansıması bence normal. hele ki 5 yıl cinselliğe de ara vermiş bir çiftin yeterince ateşli olmaması da, ayrılık sürecinde birbirinizde bıraktığınız izlerden kaynaklı olabilir. yeniden sıcak olmak için yeniden sevmek lazım. eski kötü hatıraları bir şekilde unutmanız, yeni bir sayfa açmanız lazım ancak nereden başlayabilirsiniz bilemiyorum.

 2. 5

  muhtemel zaman içinde aranızdaki o tutku heyecan bağlılık kaybolmuş. evlenmişsiniz ama bir birinizi çok sevdiğiniz için değil. sanki görev yapar gibi bir evlilik sürdürüyorsunuz anlaşılan. buda sizde olumsuz etki yapıyor, bir nevi zorla seks yapıyorsunuz.

 3. 2

  ortada bilinmezlik olmadığı için bir şey olmuyor tabiri caizse istek gelmiyor yani

 4. 4

  eşinize karşı cinsel olarak bir şey hissetmiyorsunuz, heyecanı bitmiş hayatınıza renk katacak yatak odanızı hareketlendirecek bir şeyler bulmaya çalışabilirsiniz..

Bir cevap bırakın