prezervatifle seks yaparken oluşan hissizlik sorunu

Soru

selamlar prezervatifle seks yaparken hiçbir şey hissetmiyorum. penisim bir yere giriyor ama bende sıfır hissiyat. acaba bu benimle alakalı bir durum mu yoksa her prezervatif takan herkes bu hisse kapılıyor mu? anal sekste bile bu şekilde his alamıyorum. zevk yok, neden oluyor ? bu konuda yapılabilecek bir çözüm var mı ?

Cevaplar ( 3 )

 1. 1

  bu konuda şöyle çok faktörlü bir durum var. ilk mesele prezervatifin kalitesi, eğer ucuz kalın naylon poşet gibi bir prezervatif kullanıyorsan hissizlik yapar. ikinci konu alışkanlık eğer ki sürtünmeye bu şekilde haz almaya alıştıysan yine bu hissizlik seni rahatsız eder. üçüncü mesele cinsel güç, her erkek aynı değildir kimi bu konuda daha güçlüdür ve sorun yaşamazlar, eğer cinsel gücün zayıfsa yine hissizilk olduğunu düşünürsün. dördüncü mesele penisteki hassasiyet oranı, çok fazla ilişki yaşadıysan çok fazla mastürbasyon yaptırsan penisteki hassas dokuları tahrip ettiysen zaten hissiyatı kaybolmuş penise birde prezervatif takınca iyice hissiz olur. son mesele ise nörolojik sinirsel yapı, bu durumda dokunsal uyarıların vücudumuz ve beynimiz arasındaki iletimi ve beynimizin bu sinyalleri işleme yapısı farklı olabilir. bazıları gıdıklanıyor gibi hissederken bazıları kaşınıyor gibi hissedebilir yada zevk alabilir, belkide bundan rahatsızlık duyabilir acı çekebilir. anlayacağın her prezervatif kullaınca erkek biraz hissizlik duyabilir ama buun yoğunluğunu şiddetini az önceki saydığım faktörler değiştirebilir.

  • 4

   adam her şeyi yazmış daha da diyecek bir şey kalmamış. eğer her şey normal ise daha ince olan sensitive diye geçen prezervatifleri kullanmayı deneyin. bu arada bir arkadaşımın dediğine göre pahalı markaların bire bir taklitleri varmış piyasada ancak kaliteleri çok kötüymüş. hani diyorsun marka alayım güzel bişi olsun iyisi olsun, bi kullanıyorsun bunca çok para verdiğimiz mal bu mu ? ucuz ürünlerden bir farkı yok falan diyorsun şaşırıyorsun, işte bunlardan şüphelenebilirsin.

 2. 2

  cinsel ilişkide prezervatif kullanmak şart. ister sevgili ister karı koca olun sağlık ve gebelik ile ilgili bir çok açıdan faydası var. baştan prezervatifsiz alışırsanız tabi sonra kullanması zor geliyor.

Bir cevap bırakın