şampuanla mast sonucu peniste kaybolan hissiyat geri gelir mi

Soru

bir ara psikolojik sıkıntılarımdan ötürü kendimi sadece mastürbasyon ile tatmin ettim. günde 3-4 e kadar çıkmıştı, sonra internette gördüğümden kaynaklı şampuan kullanmaya başladım. o iyice mahvetti penisimi, hem penisim tahriş oldu, hem eski bir hissiyat olmadığını fark ettim. bu hissiyat düzelir mi ? yaşım 20 ve ileride evlilik hayatım için endişeliyim. bu arada bahsettiğim sorunum 3-4 günlük bir sorun. lütfen cevaplarsanız çok sevinirim.

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  vaktiyle fark etmiş olman bırakman daha fazla yıpratmaman en azından olumlu. tabi %100 eskisi gibi olmaz bir miktar his geri gelir ama doku tahrisi sonucu alttan çıkan yeni doku daha hissiz ve ve daha kalın olacaktır. eğer devam etmez aynı hataları tekrar etmezsen gelecek hayatında şu aşamada çok sorun olmaz. ama sürekli hadi bi kere daha yapayım ne olacak ha bi eksik, ha bir fazla diye düşünür yapmaya devam edersen işte o zaman geri dönüşü olmayna büyük sorunlar seni bekliyor.

  • 3

   merhaba görüşün için çok teşekkür ediyorum içim rahat etmedi ve bir üroloji doktoruyla iletişime geçtim tahrişin sinirleri zedelemeyeceğini ve endişe etmemem gerektiğini söyledi bu öncelikle bana ve diğer genç arkadaşlara bir ders olsun diyorum

 2. 3

  zararın neresinden dönerseniz kardır hesabı, az yapmış olmanız hasar ve iyileşme açısından önemli bir faktör. zaten ilk aşamada hemen aşırı şekilde zarar görmez, olsa bile bu fark etmeyeceğiniz oranda olur. henüz yolun başında bırakmanız iyi bir karar olmuş. yoksa kendiniz kaptırıp yıllarca yapsanız durumunuz vahim olurdu. kendinize ve vücudunuza değer verin, geçmiş olsun.

  • 3

   kesinlikle öyle ben çok fazla evham yaptım bugün kendimi denemek amaçlı bir daha yaptım(bu arada mast sayım ayda 4-5) penisimde 1-2 küçük yara ve hissiyatımın değilde sertleşmemde biraz azalma olduğunu farkettim bununda sebebi birden arttırdığım içinmiş çinkolu besinler ve mastı azalınca düzeleceğini öğrendim yaralarda yine fazla yaptığım için olduğunu yine biraz dinlenmeyle geçeceğini öğrendim genç kardeşlerim umarım bu yazıyı görürler ve bilinçsiz ve abartılı bir şekilde yapmazlar sizinde cevabınız için çok teşekkür ediyorum iyi günler 🙂

 3. 2

  mrb, şu an penisim kalkıyor ama eskisi sertleşmiyor hala sert ama eskisi gibi değil eskiden dimdik taş gibi olurdu ama şuan öyle değil o sertlik azaldı sebebi ne olabilir ?

 4. 2

  sorunun gecti mi bro bende de öyle doktor dedi bugün ama bende hissizlik vardı

Bir cevap bırakın