ilk ilişkimde peniste hissizlik zevk alamama ve boşalamama sorunu

Soru

20 yaşındayım ve 2 gün önce ilk cinsel ilişkimi yaşadım. Hiçbir zevk alamadım. Partnerim eliyle dokunduğunda bile hissedemiyordum. Sanki şey gibi narkoz yemeden narkoz etkisi olmuş gibi. Hatta ağzına aldığını bile fark etmedim. Bozuntuya vermedim, kalkması idealdi ama sertleşme mastürbasyon yaptığım kadar ki gibi değildi. Hatta girmekte bile zorlandım. Prezervatif kullandım. Gün içerisinde 2 kere denedik ama sonucunda boşalamadım. Daha sonra ertesi gün tekrar 1 kere daha denedik ve yine aynı şeyleri yaşadım. İlişkiye girmeden önce mastürbasyon yaptığım zamanlar çok rahat boşalabiliyordum. Bunu en yakın arkadaşıma anlattığımda bana “senin malzeme ölmüş haberin olsun” dedikten sonra bi moralim bozuldu. Şimdi mastürbasyon yapmaya yeltensem bile ne istek var ne de sertleşme/kalkma. Normalde sevdiğim pornoları izlediğim zaman şaha kalkması gerekirken şimdi bakmak bile istemiyorum. Sizce bu psikolojik mi yoksa fiziksel bir sorun mu? Ürolojiye mi yoksa cinsel terapiste mi randevu almam gerek?

Cevaplar ( 6 )

 1. 2

  cevapları okuyan bazı arkadaşlar işine gelmeyince atıyorsun ne mast düşmanısınız diyorlardı. mast yaptıkça erkekliğiniz tükenecek gelecekte çok sorunlar yaşayacaksınız, başarısız bir erkek olarak ortada kalacaksınız dedikçe kızıp küfür ettiler. siteyi okuyun sizin gibi 100’lerce soru soran aynı sorunları yaşayan insanlar var. tesadüf değil, bilakis açık açık hepsi bu tükenisin net yaşanmış örneği. mast yaptıkça kendinizi yanlış kötü bir cinsel alışkanlığa mehkum ediyorsunuz. sonra gerçek cinsel deneyimlerde bu alışkanlığı terk edemediğiniz için başarısız oluyorsunuz. sürekli mast yaparak penisteki hissiyatıda köreltiyorsunuz, gerçek bir ilişkide penis vajinaya girince aldığınız haz mast yaptığınız uyarımın neredeyse sadece %30 dur. siz elle %100-200 yapmaya alışmışsınız artık vajina içinden alacağıız %30 zevk size yetersiz gelir haliyle boşlamakta ve zevk almakta zorlanırsınız. çare doktorda psikologda değil, mast yapmayı hayatınızdan çıkarmakta. uzun süre penisi rahat bırakın belki bi miktar hissiyatı geri kazanırsınız bu sayede ilişkiden aldığınız zevk oranı artar daha iyi cinsel deneyimler yaşarsınız. cidde almak sizin keyfinize kalmış.

  • 6

   Merhaba değerli cevabınız için teşekkür ederim. Ben de sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum. 20 yaşındayım ve 2 haftada 2-3 kere mast. yapıyorum. Şimdi mast yapmayı bıraksam sizce bir etkisi, faydası olur mu? Çoğu kişi yaşımın genç olduğunu söylüyor birşey olmaz diyor. Sizce de öyle mi? Hastaneye gitmem gerekli mi? İlişkide iken yakalanma, hastalık kapma gibi düşüncelerle kafam çok doluydu. Stres altındaydım. Onun da etkisinin olduğunu söylüyorlar.

 2. 1

  penisi aşırı uyarmanız sonucu his kaybı olması beklenen bir durum. bir süre mast yapmayın cinsel şeylerden uzak durun. zaman içinde bazı duyular geri gelecektir. tabi siz bunu 3-5 gün yapmadım bekledim bir gelişme olmadı olarak değerlendirmeyin. kaç yık mastürbasyon yapmanızın bedeli bir kaç günde telafi olmaz. en azından gençsiniz gelecek hayatınızda şimdiden bu tür hatalardan dönerek daha olumlu sonuçlar almanız muhtemel.

  • 2

   merhabalar teşekkür ederim yanıtınız için beni bir nebze bile olsa rahatlattınız. Ben de öyle bir çözüm düşünüyordum zaten. Şimdi mast. yapmayı bıraksam bunun için çok geç mi? Daha 20 yaşındayım ve öyle her gün mast yapan birisi değildim. 2 haftada 2-3 kere bazen 1 ayda hiç yapmadıgım da oluyordu. İlişkiye girerken çok stres ve baskı içerisindeydim. İlk defa olduğu için de bir stres ve heyecan vardı tabi. Bidahaki sefere daha düzgün olacağını düşünüyorum. Yine de hastaneye gitmemde fayda olur mu?

 3. 7

  1 ay mastürbasyondan uzak durun. Durumunuz normal ve ilk ilişkiniz. Hiçkimse ilk seks deneyiminde 30 saniyeyi geçemiyor.

 4. 4

  Bir erkeğin ömür boyu boşalma sayısının bir sınırı var diye okumuştum. Siz iyisi mi irade konusunda israrcı olun. 3 hafta iyi bir süre kendinize başka aktiviteler bulun aklınıza gelebilir ama geçicidir. Göreceksiniz mast isteği git gide artacak her red edişinizde iradeniz bir tık daha yükselecek. Çözüm bu

Bir cevap bırakın