mastürbasyon sonucu ortaya çıkan ereksiyon ve erken boşalma sorunları bırakınca düzelirmi

Soru

26 Yaşındayım önceleri sabahları çoğunlukla ereksiyon olmuş bir şekilde kalkarken şimdi hiç olmuyor. mastürbasyon yaparken sertleşme sorunum yok fakat çabuk sönüyor. Karar verdim mastürbasyon yapmayı bırakacağım. acaba bırakınca sertleşme sorunu düzelir mi ? Erken boşalma sorunu da var. Mastürbasyonu bırakmak, bunları düzeltir mi ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 5

  elbette bırakman olumlu sonuçlar olmasını sağlar, ancak bu belaya bulaşıp kölesi olarak içerde kaç yıl geçirdiysen şimdi bu dönemin izlerini taşımaya devem edeceksin, 10 yıl mast yapıp bıraktım işte deyip birkaç ay içide düzelme beklemek çok mantıksız olurdu. yani şimdi siz bırakacaksınız bir süre bekleyeceksiniz birşey olmuyor deyip terkar yapamya devam edeceksiniz bile bile kendinizi tüketeceksiniz. gerçekten birşeyler değişsin istiyorsanız çoook yıllar sabırlı olmanız gerekli. birde artık mast gibi eylemleri bırakmanın yanında bir eş sahibi olup düzenli cinsel hayata geçmeniz gerkiyor.

  • 4

   Kanka masturbasyon ve erken boşalma sorunu hakkında sana ulaşmayı denedim ama ulaşamadım. Nasıl ulaşabilirim ?

 2. 3

  ben iradesini kullanıp bırakanı görmedim, battı balık yan gider yada inceldiği yerden kopsun kafasıyla hareket ediyorlar. eğer yıllarca yaptığın kadar dayanıp yapmazsan işe yarar, ancak zaten kaybettiklerin ne yapsan geri gelmez. erken boşalma için boşalma denetimini kontrolünü öğrenmen lazım, kendini tutmayı zevk ve haz kontrolünü yapmayı başarman gerekir. bunun içinde çlışman pratrik yapman lazım gelir. çabasız kendini zorlamadan hiç bir şey olmaz. iserdim ki olur tabi iyi gelir düzelirsin demeyi ama bu sana yalan söylemek olur.

 3. 5

  Huseyin kardeşim buradan bana ulaşabilirsin , mesaj atabilirsin. Bir sorun mu var?

  • 3

   Serdara sormam gereken sorular vardı da onun için yazmıştım.

 4. 4

  bende de aynı sıkıntı oldu çözümünü bulursan bana da yazarmısın

Bir cevap bırakın