prezervatif delik mi nasıl bakılır yada delik olup olmadığı nasıl anlaşılır

Soru

daha önceki sorduğum soruya prezervatifin delik olma ihtimali var demiş bir arkadaşımız. acaba delik olup olmadığını anlama şansım var mı ? bakıp kontrol etsem görebilir miyim, delik küçükse görünmüyorsa ? cevap yazanlara tşk ederim.

Cevaplar ( 7 )

 1. 2

  birçok yöntem var ama en basit ve garantili yöntem içine su doldurun aşağı doğru tutup üst tarafından biraz sıkıştırın. sızıntı yada fışkırma görüyorsanız o zaman delik vardır. gel gelelim seks öncesi tam ateşlenmişken bu kontrolleri yapmak pek mümkün olmuyor. yalnız şu da var, misal üretim aşamasında delik olmasada prezervatif üzerinde bazı hassas ve zayıf noktalar oluyor, bunlar kontrol anında hiç bir belirti vermiyor. seks anında sürtünme ve ısınma ile bu zayıf noktalar açılıp sızdırmaya başlayabiliyor. sonucu haliyle gebelikle neticelenebilir. yani %100 kesin garanti söz konusu olmaz. bir miktar risk her zaman var olabiliyor. mesela yalnış ölçüde kısa yada geniş prezervatif kullanıp üst tarafından içeri sızdırma söz konusu olabiliyor.

  • 4

   anladım ki bu mesele biraz riskli, peki daha garanti olması için sevgilim 2-3 tane prezervatif taksa üst üste bu şekilde ilişkiye girilebilir mi ? birde kurumasın diye ne kullanmamız lazım ?

  • 2

   @kedicik21 birden fazla prezervatif kullanmak bir çözüm gibi görünebilir ancak her iki taraf içinde alınan hazzı büyük ölçüde azaltacaktır. bu durumda gerçek bir seks yapıyor olsanızda siz silikon bir dildo, o ise silikon yapay vajina kullanıyormuş gibi hissedecektir. cinsel temasta his ilk sırada gelmelidir, oysaki birçok partner bunu atlıyor, duygusuz hissiz cinsellik yaşıyor ve gelecek dönemde cinsel tatminsizlik ile mutsuzluk ortaya çıkıyor. diğer açıdan bakınca yasak bir cinsellik yaşamak için kendinizi zorluyorsunuz, üstelik bilinçsizce yapılacak hamleler sonucu yaşamayı düşündüğünüz cinsellikten beklediğiniz hazzı bulamamanız olası bir sonuçtur. yain muhteşem şeyler muhteşem zevkler hayal ediyorsunuz ama gel gelelim muhtemelen bunların hiç birini yaşamayacaksınız. çünkü cinselliğe olması gerekenden çok daha fazla şey atfediyorsunuz. gençlere sorun ilk heyecan ilk cinsellik derler ve yanılırlar, ileri yaş çiftlere sorun asıl muhteşem dönemlerinin olgunluk dönemlerinde olduğunu söylerler. cinsellik yapıldıkça yaşandıkça geliştirilebilen ve çiftler birini iyice tanıdıkça keşfettikçe mükemmelleşen bir deneyimdir. o sebeple şu aşamada bence cinsellik yaşamak için acele etmeyin, hem ne demişler acele işe şey*** karışır.

 2. 6

  sen seks yapmayı kafaya koymussun ama tehlikeli sulardasın. ıliskiye girdigin keyif almis olcak sende onun pismanligini yasayacaksin

 3. 1

  başka bşr yöntem de, prezervatifi şişirip suyun içine koyarsanız baloncuklar çıkarır delik varsa.. bunu bisikleti olan bir çık kişi bilir. ama bunu yaptıktan sonra kuşşanabilir misiniz bilemem..

 4. 4

  ahahaa bilmedikleri her otu yiyip sonra sıkıntı tutunca ecel terleri dökmeye başlıyorsunuz. madem bilmiyorsunuz ne diye yiyorsunuz. biraz kendine hakim olmayı bilmek lazım. hadi birşey yapacaksanda bazı şeyleri aşmış olmanız lazım. 2-3 prezervatif ne ya, oldu olacak marketten 25 kuruşa alında naylon poşet geçirin daha sağlam olsun. şimdi cevap yazarken eskiden okuduğum bir soru aklıma geldi, korunmak için babet çorap takan delilerde vardı. merak ettim prezervatiflerden şişirip balonda yapar mısınız acaba ?

 5. 4

  balon yap belki kontrol etmesi daha kolay olur, şişir hava kaçağı yoksa sağlamdır, kolay gelsin.

Bir cevap bırakın