prezervatifle korunmamamıza rağmen hamile kaldım

Soru

fikir olarak ilaçlar haplar zararlıdır diye korunma yöntemi olarak prezervatif kullanıyoruz. cinsel hayatımız biraz hızlı çokça yada sıkça aksiyon yapmayı seviyoruz. evliliğin ilk dönemlerinde daha hazır olmadığımız için çocuk istemiyorduk. bir süredir kendimi kötü hissediyordum adetimde çok başka olmuştu ihtimal vermesek de 3 gün önce test alıp yaptım pozitif çıktı, hata olabilir mi diye farklı bir marka test alıp bir daha yatım yine aynı. nasıl olabilir bu korunmamıza rağmen nasıl hamile kaldım. eşim ve ben halen şaşkınız anlam veremiyoruz ??

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  Prezervatiflerde yazar zaten %2 lik bir hata payı var diye tamamen kesin bir çözüm diye sunulmuyor ve bu hata payı kullanım rehavetine göre %18 lere kadar çıkabiliyor geçmiş olsun ayrıca bunca mücadeleden sonra junior bence dünyaya gelmeyi hak ediyor 🙂🙂

  • 2

   ciddenmi ya hiç kutunun üstünü okumadıkki ne yazıyor olabilir diye 🙁 bizim tahminimiz tesadüf eseri birinin delik yada biraz sızdırmış olması. üstelik bide pahalı bilinen marka yani. bunca şeyden sonra olduysa vardır bir hayır demekten başka çözüm yok. kader kısmet.. cevap için tşkler.

 2. 2

  Rica ederim Naçizane tavsiyem çekilmedir en sağlam doğum kontrolü 🙂🙂

 3. 2

  dikkatsizliğinize gelmiştir, prezervatife dış yüzüne sperm bulaştırmışsınızdır. misal bazıları aşırı etkileniyor daha ilişkiye başlamdan penisten er suyu gelebiliyor. tabi o aşamada prezervatifi takmaya uğraşırken bu ersuyunu prezervatifin dış yüzüne bulaştırıp öyle ilişkiye başlıyorlar. açıkçası bireylerin çoğu prezervatif takmanın tekniklerini bile bilmiyorlar. çok küçük ihtimal de olsa belki üretim hatası olmuştur. hayırlısı artık olan olmuş önünüze bakın süreci en iyi en mutlu şekilde tamamlamaya bakın.

 4. 4

  arkadaşım aynı duruma düştü hatta o biraz deli düşünüp prezevatifi üreten firmaya dava bile açtı tabi kanıtlayamadığı için bir sonuç çıkmadı 🙂

 5. 3

  selamlar, gerekse prezervatif kullanımını önemsememek, gerekse yanlış kullanmak, gerekse çok çok düşük ihtimal ama üretim hataları ile karşılaşmak da mümkün. daha çok sizin durumunuz sanki prezervatif kullanırken yaptığınız hatalardan kaynaklanıyor gibi. birçok kişi doğru yaptığını söyleyip anlatınca bariz yaptığı hatalar ortaya çıkıyor. eğer istemiyorsanız korunma konusunda ciddi ve tedbirli olmak lazım.

Bir cevap bırakın