penisteki fordyce noktaları için estetik tedavi yöntemleri

Soru

Testislerimde ve penis kökümde çok sayıda fordyce noktaları adı verilen beyaz noktalar var bunlar bulaşıcı değiller, cinsel hastalık değiller fakat çok kötü gözüküyorlar. Aynı zamanda bu fordyce noktalarının benzeri olan fakat sadece penis başında görülen pearly penile papulus denilen noktalar var bunlar da penis başına mevcut. Halihazırda küçük penise sahip olmanın yanında kozmetik olarak kötü gözüken bir penise sahibim bu da beni endişelendiriyor. Estetik cerrahi yöntemleri ile tedavi olabilirim ama 21 yaşındayım aileme söylemek istemiyorum ve maddi yönden kısıtlı bütçem var. Bu benekleri geçirecek ilaç veya doğal yöntemler var mıdır bunu öğrenmek istiyorum ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  Fordyce noktaları bende de mevcut ama cok fazla olmadığı için dert etmedim ben. Zamanında araştırmıştım doktora gitmen şart öncelikle durumu izah edersin krem yazar kullanırsın belki etkisi olur ancak krem etki etmezse ameliyat değilde şok dalga tedavisimi ne yapıyorlardı onda hayatını pek etkileyecek bi durum oluşmuyor galiba.

 2. 4

  sanırım en güzeli esetik cerrahi, kremle doğal yöntem duymadım, belki varsada çok etkisi yok sanırım. bu durum hayli olumsuz ise en iyisi ailenizle kouşmanız onalara soylemeniz. sonuçta buda bir sağlık sorunu sayılır. vaktiyle düzletilmesinde fayda var. gizli kapaklı işlerle uğrşamak zaman kaybı, ve hata yapma potansiyelini arttırır. haklısnız söylemek zor utanılacak bir yönü var ama geleceğiniz söz konusu.

 3. 5

  cildiyeye gidip kesin tanı aldınız mı yoksa kendiniz internette araştırdığınız bilgiler doğrultusunda mı teşhisinizi koydunuz? mutlaka muayene olun. kendiniz diyorsunuz zararsızlar. bende de var fordyce tanecikleri ve fazla. tamamen estetik kaynaklı kaygı. ilk başta kafaya takıyordum ama sonra alıştım. yıllar önce ingiltere’de satılan bir sprey vardı şimdi bulamadım.

 4. 2

  bendeki bu lezyonlara cildiye dokturu sigil dedi 2 kez hatalı kriyoterapi ile yakmasi sonucu lezyonlar 10 kat artti radyofrekans en iyisi ama param yok güzellik salonunda plazma pen ile yaktırmayı düşünüyorum

Bir cevap bırakın