kocamın cinsel sorunları var tedavi olmuyor

Soru

evlendiğimizden beri 5 yıldır böyle. doktora gidelim diyorum bunun için doktora mı gidilir, ne gerek var, boşa gitmeye gerek yok, gittik de ne oldu boşuna zaman kaybı diyor. ilk zamanlar 2 kere doktora gitmiştik, ilkinde doktor testler yaptı bir sorun yok dedi, yine de destekleyici olsun diye ilaç yazdı. bunları kullandı ama zevki arttırmıyor dedi. sonra bi daha gittik, bu sefer yalnız gireceğimi çeri sen bekle dedi, 15 dk durdu çıktı yine bazı ilaçlar vermiş onları aldık kullandık durum aynı. hissizlik var diyor, ilişkiye başladıktan sonra penis iyice iniyor sönüyor. oral seks de yapsam kalkmıyor, o da zaten yapmak istemiyor bırak boş ver diyor. bazen kendini zorlaya zorlaya mastürbasyon yapıyor ancak boşalıyor. her seferinde ben istekle şehvetle başlayıp sonun o yapmadığı için hevesim kursağımda kalıyor doyuma ulaşamadan bırakıyorum. ergenlikte günde 3-4 kere mast yapıyordum o zaman hiç bir şey yoktu, sonraları böyle olmaya başladı, evlendikten sonra daha kötü oldu diye anlatıyor. 32 yaşında kendini bırakmış halde, ne tedavi olmak istiyor, ne seks yapmak. ayda yılda bir canı isterse zorla biraz yapıyor inince bırakıyor. bu durum psikolojisini de bozdu, benden olsun insanlardan olsun kaçıyor, kendini ezik hissediyor. onun bu haline bende üzülüyorum ne yapabiliriz bir çare yok mu ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 4

  merhaba, sorunlarınızın temelinde eşinizin geçmişte yaptığı aşırı mastürbasyonun zararları var. yıllarca günde 3-4 defa mastürbasyon yapmak peniste büyük oranda yıpranmaya sebep olur. daha sonrasında hem alışkanlık olarak gerçek ilişkiye adapte olmaz hem de peniste hissizlik olmaya başlar. penis vajinaya girdiğinde erkek vajinadaki sürtünmeyi hazzı hissedemez, sanki 10 tane prezervatifi üst üste takmışta ilişkiye giriyormuş gibi olur. dolayısı ile haz alamadığı için tüm heyecan kaçar ve penis inmeye başlar. tabi birde sizin dediğiniz gibi zamanla psikolojisi bozuldu ise bu durumdan olumsuz etkilenir ve penis bir daha ereksiyona geçemez hale gelir. doktora gidince doktor penisin sert kalması için ilaçlar verebilir ancak bu ilaçların sağladığı ereksiyon, hissizlik ve psikolojik başarısızlık korkusu ile birleşince çokta fayda sağlayamaz. böbrek bozulduğunda işlevini yitirdiğinde böbrek nakli ile hasta kurtulabiliyor. lakin hissizleşmiş penis ve buna bağlı olarak psikolojisi bozulmuş birini tedavi etmek imkansız gibi. çünkü siz psikolojisini düzletseniz de penis hala hissiz olacağı için yine aynı döngüye girilecektir. tabi siz olumsuz düşünmeyin, farklı çözümlerde olası, mesela mutluluk çubuğu taktırmak gibi seçenekler de değerlendirilebilir. akıl akıldan üstündür derler, siz çözüm çare aramayı bırakmayın, farklı doktorlarla görüşün çözüm arayın.

 2. 4

  bu piskolojik ve hormonsal bi sorundur. bu sorun sertleşme hissizleşmeyi getirir. hormonsal tedaviler ve günlük yediği yiyeceklere dikkat etmesi gerek. özellikle beyaz ekmek hamur işlerinden uzak durup enerjisini libidosunu yükseltecek meyveler kuruyemişler tercihi olsun. eğer spor yapmıyorsa sporu hayatına koysun ve böylelikle hormonları düzene girer kasları sıkılaşır kan akışı düzenli hale gelir testesteron hormonu yükselir sizinde kocanızın nasıl tahrik olacağını bilerek öyle davranabilirsiniz ve bu sorunu dile getirmeyin böyle bi sorun olmamış gibi davranın hatırlatmayın boşalmaya odaklanan bi kısım erkekler boşalmada zorluk çekerler ve bi süre sonra hissizleşme inme gibi problemlerde yaşarlar zevk almaya odaklanmasını sağlayın, bunlara dikkat etmenizi öneririm böylelikle sorununuzu atlatacağınızı düşünüyorum.

 3. 3

  ne yazık ki cinsellik ve cinsel eğitim ülkemizde hala bir tabu seviyesinde olduğu için böyle durumlarla toplumumuzda sıklıkla görülüyor. bir cinsel terapistin sizin için oldukça faydası olacağını kanaatindeyim. eğer eşiniz tedaviye karşı çok dirençli ise belki online terapi ile başlayan bir süreç eşinizin bu direncini kırmakta faydalı olabilir diye düşünüyorum.

 4. 4

  eşinizin eşcinsel olması ihtimalini düşündünüz mü belkide sizinle ilgili sorun yoktur eşcinseldir evli olup eşcinsel olan arkadaşımın yaşadığı problemlerin aynısını yaşıyorsunuz karısı çok şikayet etmiş kimseye anlatamamıştı ama yataktada kalkmıyormuş yani uzun lafın kısası bence bi eşcinsel olma ihtimalini değerlendirin

 5. 2

  bence eşinizin cinselliğin sadece penisle yapıldığı yanlışının farkına varması lazım. evet penisi kalkmıyor yada çabuk sönüyor olabilir fakat bir erkek penisi olamadan da (oral yolla klitoris uyarımıyla vs vs) eşini orgazma ulaştırabilir. bunun yanında sizi cinsel oyuncaklarla da orgazm edebilir. yeterki eşiniz sizi mutlu etmek istesin gerisi inanın çok kolay.

 6. 2

  çok zor bir durum. eşiniz başarısız cinsel deneyimden dolayı iyice soğumuş ve korkmustur. iyi bir doktor a gidip bu sorunu anlatıp tedavi olmalı.. cinsellik olmadan evlilik olmaz… insanda cinsel gerilim olur. bir süre sonra seksten başka bir şey düşünemez olur…

Bir cevap bırakın