penis hassasiyeti boşalma denetimine etki edermi

Soru

Erken boşalma sorunum var, 21 yaşındayım. özel suni vajina ile 2 aydır haftada 2 defa çalışma yapıyorum, bazı günler penis altım hassas olmadığı için güzel performans sergiliyorum bazı günlerse 20 25 git gelde boşalma isteğim geliyor o an penis altım hassas olmuş oluyor, çıkarıp beklemek zorunda kalıyorum. Benim soracağım soru ise sinirsel erken boşalmaya sahip olabilir miyim? Böyle bir sorunum varsa bile boşalma denetimiyle bunun önüne geçilebilir mi? Bir bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

Cevaplar ( 6 )

  1. erken boşalma sorununa hep bir kılıf arıyorlar, demiyorlar ki çok atıp tutuyoruz üfledikmi mangalda kül bırakmıyoruz ama gerçete hiç birşey başaramıyoruz kendimizi tutmayı dahi beceremiyoruz. penisin altı üstü yanı kenarı hassasmış, ilişki denyimi yokmuş, heyecanlanıyomuş, pisikolojikmiş, öyleymiş böyleymiş. sosyla medyada her detay biliniyor ama ne yazık cinsellik nedir nasıl sevişilir seks yapılır bilen kalmamış. ha şimdi çıkar bazıları, kim bilmiyormuş gelde nasıl yapılıyor gösterelim diyen işte zaten asıl başarısılarda onlar. tek çare boşalma denetimini öğrenmek. bunun içinde çok çalışmak lazım.

    • 🙁 🙁 haklısınız aynı sorun bende de var, hatta bunun için doktora gittim, muayene etti falan herşey normal, hassas olacak ki zevk alacaksın dedi. nasıl sana aşı yada iğne ayapılırken hemşire şiringanın iğnesini batırdınmı bir yere kadar acıya dayanıyorsun tahammül ediyorsun çığlık atamdan duruyorsun çektiğin acıyı sinirsel olarak dengeliyorsun işte aynı durumda cinsellik için geçerli bu hazzı sinir uçlarından gelen yoğun uyarımı kontrol etmeyi öğreneceksin diye açıkladı. nasıl dedim pratik yapacaksın alıştırma yapacaksın dedi, karıyamı gideyim sürekli deyince güldü onu ben bilemem deyip gönderdi. şimdi aklımda mastürbatör almak var bu işler için iyi gelirmuş sanırım. alıştırma yapmak için kullanıp öğrenebilirmiyim acaba.

  2. Ben hiç bu sorunu yaşamadım, galiba biraz cinselliğe nasıl yaklaştığınla ilgili. Benim için hep önce kadın orgazm olmalı kuralı vardır beynimde. O anki mimikleri, sesleri dinlemek bana orgazm kadar zevk veriyor. O anın tadını çıkarmak çok özel. Ha eakiden beri çok masturbasyon yaparım ve her yaptığımda süreyi elimden geldiği kadar uzatmayı seviyorum. Yani belki bunun bi katkısı vardır.

  3. merhaba, penis hassasiyeti evet aşırı haz almaya, aşırı uyarılmaya sebep olabilir lakin insanda sonuçta kendini kontrol etmeyi başarabilen bir yapıdadır. herşeyi öğreniyoruz, kızınca sinirimizi kontrol etmeyi sakinleşmeyi, acıyınca ağlamadan sabretmeyi acıya alışmayı tahammül etmeyi, yürümeyi, bisiklet sürmeyi, suda yüzmeyi, okumayı, kaslarımızı en hassas şekilde hareket ettirip yazı yazmayı ve daha onlarca şeyi öğrenebiliyoruz. aynı şekilde hazzı dengelemeyi boşalmayı ertelemeyi kontrol etmeyi de öğrenebiliriz. işte bu noktada sorun penis hassasiyeti değil bu denetimi öğrenmemiş olmanızdan kaynaklanır.

  4. hoslanmadıgın bı anını dusun o an tum zevkın kacıyor mesela ne bılıyor musun eflasyonu dusun

  5. Daha çok çalışman gerekiyor demek ki boşalma odaklı değilde öğrenme odaklı olman gerekiyor

Bir cevap bırakın