penis baş kısmında ufak noktalar

Soru

Merhabalar öncelikle söylemek istediğim şudur ki penis bas kısmının etrafında ufak noktacılar var biraz araştırıp pearly penile papul olduğuna kanaat getirdim bu hastalık mı diyeyim bilemedim erken boşalma getirmiyor diyorlar fakat (en can alıcı kısım)tam olarak penis baş kısmının altında bir nokta vardı ve penis başının alt kısmı daha hassas olmuştu bu nokta sayısı 2 olunca kendimi tutmakta daha da zorlanıyorum mast.larım bazen uzun sürüyor bazen kısa olabiliyor nadiren ne yapacağim hiç bir bilgim yok sadece yakında hormon testi yaptıracağım teşekkürler.

Cevaplar ( 3 )

  1. merhaba, bu konuda erken boşlama geç boşalma haz alma gibi şeylerden çok sağlık yönüne bakmak gerekli. çünkü bazen hpv türü virüsler pearly penile papul ile karıştırılır. bunun için doktora gitmeniz daha önemli, çünkü bu ilerleyen bir kanser benzeri doku hasarına sebep olan sorundur. üstelik bu kadına bulaşarak rahim ağzı kanserine bile sebep olabiliyor. yine is emin olmak için doktora gidin test yaptırın.

  2. arkadaşlar merhabalar, geçen yıl bir mastürbatör aldım. 2 ay falan kullandım ve en son penis başından kan gelmeye başladı. idrar deliğinin biraz alt kısmında sünnet kesiği kısmında iki yerde yarılma olmuştu böyle bıçak kesiği gibi. sanırım fazla kullandım mastürbatörü. tabi ben kullanmayı bıraktım ama yara tam iyileşmedi. kremler falan kullanıyorum sürekli ama uzun süre ereksiyon olduğunda veya ilişki sonra aynı bölgede çok aşırı bir ağrı oluyor. kızarıklık oluyor yanma oluyor. ne yapsam da bu yarayı iyileştirsem bilen başına gelen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler şimdiden..

    • muhtemelen mastürbatörü kullandıktan sonra temizleyip kurutmadın ve içinde mantar benzeri oluşum meydana geldi. üstüne üstlük yeterince kaydırıcı kremde kullanmadın bu sebeple sürtünme fazlalaştı, haliyle enfeksiyon benzeri bir durum ortaya çıktı. mastürbatörü at artık, doktora git baksın sana uygun kortizonlu tropikal krem mi diyorler öyle bir şeyler yazsın. sorun kolayca çözülecektir. bir sürede elle mast falan yapma çamaşırını günlük değiştir bolca hijyene dikkat et.

Bir cevap bırakın