geciktirici sprey kullanmak çocuk sahibi olmaya engelmi

Soru

Merhabalar 19 yaşındayım merak ettiğim için geciktirici sprey aldım faydasını da gördüm benim sorum ilerde çocuk sahibi olmak istediğimde bana sorun teşkil eder mi bi yakınımın sürekli sprey kullandığı için çocuğu olmadığını duymuştum.

Cevaplar ( 4 )

 1. 4

  merhaba, bu konuda yapılmış net bir araştırma yok. gebelik öncesinde ve gebelik döneminde kullanmanın bebeğin gelişimine zararı olduğu söylenmekte. ancak uzun süreli kullanımda gebe kalmayı zorlaştırması azda olsa bir ihtimal olabilir. bazen ihtiyaç durumunda kullanmak çok sorun olmasa da sürekli spreye bağımlı yaşamak devamlı sprey kullanmak elbette gelecekte sorunlar çıkaracaktır. gecikmek için spreye bel bağlamak yerine kimyasal bir şeyden medet beklemek yerine boşalma denetimini kazanmaya çaba gösterip spreyden kurtulmak sizin için daha mantıklı olacaktır.

 2. 8

  erim bey doğru söylemiş arada sırada lazım olunca kullan sürekli her seferinde sprey kullanma. bide boşalmayı kontrol etmeyi öğren böylece sprey kullanmana gerek kalmaz. bunun için siteyi oku nasıl yapılacağını yazmışlar

 3. 4

  geciktirici spreyler penisin dışına sıkıldığı için ileride çocuk için skıntı olmayacağını düşünüyorum

 4. 5

  Sprermleri etkileyebilir diye düşunüyorum.

Bir cevap bırakın