nişanlımın bana karşı narsist tavırları ve davranışları

Soru

ailemin zoru ile 6 ay önce nişanlandım. bu kişiye karşı hiç bir şey hissetmiyorum. üstelik ne zaman bir araya gelsek nişanlım kendini üstün beni aşağı gören bir tavır içinde. acımasız davranışları ve aşağılayan sözleri var. kendini bir şey sanıyor. üstelik ben 4 yıllın üniv mezunuyken kendisi 2 yıllık okumuş. ticaret yapıyor egosu ve öz güveni aşırı yüksek. belki onu yanlış tanıyorumdur şans vereyim dedim ama kendisinden nefret ettirmek için elinden geleni yapıyor. aileme söylüyorum, seni kendi kafana bırakırsak ya davulcuya kaçarsın ya zurnacıya diyorlar. üni döneminde bir sevgilim oldu, tamam hataydı fark etmedim bu kişi madde kullanıyormuş sonradan öğrendim ama ailemin buldukları sanki çok mu iyi ? bende inadına aramız bozulsun benden nefret etsin diye ona karşı gıcık şekilde davranıyorum, doğrumu yanlış mı yapıyorum bilemedim. üstelik sadece bana karşı değil başka insanlara karşıda narsist tavırları var. paylaşmak istedim, canım çok sıkkın, belki bir fikir veren olur ?

Cevaplar ( 3 )

  1. tv izlerken hangi devirdeyiz hala böyle şeylermi var nasıl bir kurgu bu diyoruz ama gel gör hala bir yerlerde aynı şeyler devam ediyor. bir tavsiye vermek zor, isemiyorsan bunu ailene net olarak anlatman, onlarında bu konuda diretmemeleri ve seni anlayarak senin yanında durmaları gerekiyor. ailen anlamıyor, nişanlın katil ruhlu ise ne ne tavsiye verelim evden kaç diyesi geliyor insanın ama bu bir çözüm değil. sadece gecici bir çözüm üstelik başka bir hata yapmak olur. ailen sana daha yakın bir şekilde kendini kantlaman ve onlara kendini anlatman gerek. belki ailenle olan iletişimin yanlış onlarada diklenerek gder yaparka gıcık edici bir tutumla yaklaşıyor kolayca tartışacak kıvama geliyorsan onların karşısında güvenilmez bir profil çiziyorsan sana karşı bu tip bir yaklaşımda bulunmaları normal. tatlı dil yılanı… anlayacağın kendi tavrını yaklaşımını gözden geçir hatalr varsa bunları düzelterek onlarla doğru şekilde iletişim kurmayı dene.

  2. sevmediğim birinin yanında bile durmam. hele onunla seksi düşünemiyorum bile. hemen kaç kurtar kendini. durduğun kabayat.

  3. sizin birlikteliğinizde(!) herhangi bir aidiyet yok. devam etmenizi gerektirecek hiçbir durum yok. hayatınızı koca bir hiçliğin içinde heba etmeyin. ailenizle uygun bir zamanda ve üslupla görüşün. bu işin olmayacağını net bir şekilde ifade edin. belki kolay olmayacak ama başka çare de yok. hayat sizin hayatınız.

Bir cevap bırakın