kocam bana yetmiyor kadınlığımı hissettirmiyor boşanmayı düşünüyorum

Soru

güzel bakımlı ikinci evliliğini yapmış olgun bir bayanım. ne yazık 4 yıllık süreçte eşim dozu artan şekilde bana karşı ilgisiz davranıyor. baştan hiç bir sorunumuz yoktu sonraları yavaş yavaş benden uzaklaştı. çocuğumuz yok zamanımız çok ancak eşim bu zamanını başka şeylerle ilgilenerek harcıyor. ısrar edersem arıza çıkarırsam mecbur kalıyor ondada baştan savma iş yapar gibi davranıp tamam istediğin oldumu mesajı veriyor. arkadaşları ile halı sahaya gidiyor, balık tutmaya gidiyor, maç izlemeye, araba yarışına, ona buna yardım etmeye sürekli bir şeyler bulup kaçmayı adet edindi. bir pazar günü baş başa kalıp evde heyecanlı şeyler yapamıyoruz. birşeylere onu zorlamaktan bıktım oda kesin benden bıktı ayrılmayı düşünüyorum. diğer konularda bir sorunumuz yok, evine bakıyor para getiriyor, bir dediğimi iki etmiyor, saygılı, kültürlü erkekten bekleyeceğin her şey var gel gelelim cinsellik yok kadınlığımı hissettirmiyor. üzülüyorum kendimce çaba göstersem de çıkış yolu bulamıyorum ?

Cevaplar ( 9 )

  1. nasıl umursamaz bir adammış, sizi önemsemiyor demekki. bunca zaman aynı şeyler yaşanıyorsa bir düzelme yoksa, çare kalmıyor. mutlu olmak kadın gibi davranılmak, beklentilerini karşılanması gayet tabi hakkınız. keşke erkekler de bunu anlasa. internete gelip ger yorumun altına keşke o hatun benim olsa, keşke bu kız sevgilim olsa, benim böyle manitam olsa söyle yaparım böyle yaparım canım feda falan diye sallıyorlar, sonra ne oluyor bilmiyorum umursamaz isteksiz davranmaya başlıyorlar. böyle istikrarsız dengesiz bir haller. benden yaşça büyüksünüzdür eminim tavsiye vermek bana düşmez ama alın karşınıza konuşun böyle böyle diye sıkıntınızı açıklayın yoksa ayrılmak istiyorum deyin. oda ona göre bilsin, ya kendini düzeltsin yada ayrılmaya çoktan razı ise kimse boşuna daha fazla yıpranmasın tatlılıkla çözülsün.

  2. böyle anlaşmayan sorun yaşayan ayrılık rüzgarları esen çifteri görünce çok üzülüyorum. keşke iletişim kurmak kolay olsa aralarındaki sorunları çözerek tek dertleri acaba bu gece ne fantazi yapsak olsa. eşinizle konuşmak belki iletişim kurmak faydalı olabilir.

  3. Siz tüm sorunu ona yıkmışsınız burda ama onun düşüncesi ne bilemiyoruz. Belki dediginiz gibi alımlı temiz bakımlı biri degilsinizdir şimdi bilemeyiz. Yada kocanız yeni bir sevgilisi olmustur sizide idare ediyordur. O zaman ayrılık vakti gelmistir

  4. bildiğin adam kaçıyormuş, hatunun varken saplarla balığa gitmek nedir ya? muhtemelen adamda cinsel istek bitmiş. onun için evlilik görevden ibaret gerisi önemsiz. ayrılık kötü şey ama çare olmayınca ne yapacaksın. konuşsanız birlikte uzmana gidip destek alsanız acaba bir değişim olurmu diye düşünüyorum.

  5. hay ben böyle kocların varya taaa erkekliğine edeyim. hatun bağırıyo kocam beni memnun edemiyor diye adam gocunmuyor, hatun bana bunu söyleyecek altıma aldımmı sabaha kadar sürer bitir artık ne olur diye yalvartırım.

  6. Senin gibi hatunu bulmuş kıymetini bilmiyosa pekte diyecek söz yok gibi

  7. Kimi bulamaz kimi bilemez, keşke kocanız kıymetinizi bilse, yaptığı hiç hoş değil umarım sorunlar çözülür aranız düzelir.

  8. Sen de ona biraz erkekliğini hissettirmeye çalış. Belki derdi veya söyleyemediği şeyler var. İlgi sevgi şefkat göster. Olmazsa o zaman gerçekten sizin ilişki yürümez

  9. bence eşini az yalnız bırak fazla üstüne gitme az yalnız kalsın sen bişeyler yapalım dedikçe ona batıyordur iş biraz inatlaşmaya uzaklaşmaya gitmiş. oraya gideceğim dediğinde gitme deme git de bende arkadaşıma uyrarım bari rahat rahat falan gibi önemsiz hissettir ve ondan daha fazla eğleniyormuş havası sergile sonra arkadaşımın eşi de gelecek sen gelmezsin falan diye olmaz dedim ne işin var falan dedim gibi ters psikoloji uygula bakarki senin çevren daha keyifli seninle vakit geçirmeye yanaşır ama dikkat et rol yaptığın belli olmasın …eve gelince de aaa erken geldin ben daha işlerimi bitiremedim gibi ağız yap seni merak etmeye başlasın… evde birşey bozulursa sen yaparsım tamir edersin gibi işler görevler yükle yapamazsa sana yarar ama sakın küçümseme …

Bir cevap bırakın