Menopozdayken seks isteğini uyandırmak için ne yapmalı

Soru

kimseye soramadığım için böyle şeyleri ancak internetten araştırmaya çalışıyorum. ben 48 yaşında evli bir bayanım ve menopoz dönemine girdim. vücudumda ve ruhumda sıkıntılar hissediyorum. internette bazı bitkisel tarifler buldum bunları menopozun etkilerini azaltmak için kullanıyorum ve gerçekten bir rahatlama sağlıyor. bunun dışında cinsel istekte bir anda belirgin azalma oldu bu sebeple eski heyecanı kazanmak için cinsel isteği tetikleyebilecek bitkisel tabanlı takviyeler var mı ? kimyasal ürünlere mesafeliyim çünkü diyabet rahatsızlığım var.

Cevaplar ( 3 )

  1. 5

    menopoz hem fiziksel hemde duygusal değişimin yaşandığı bir dönem. haliyle bu süreçte dalgalanmalar ani değişimler yaşamanız normal. şu an sizin istediğiniz fırtınalı havada dev dalgalar arasında balık tutmaya çalışmak gibi bir şey. önce bir fırtınanın geçmesini denizin durulmasını bekleyin. ondan sonra ağ atar bir şeyler tutmaya çalışırsınız. şu etapta bence aceleci olmayın. bu dönemi atlatınca hayatınızı düzenlemeye çalışırsınız. bu arada bilmediğiniz bitkisel karışımlara falan çok yüklenmeyin çünkü riskleri var. bitkisel deyip geçmeyin zehirlenmeyi bırakın organ iflasına kadar götürebilir.

  2. 2

    hasta olduğumuzda yapmak istediğimiz şeyleri yapmak için bekler dinleriniz iyileştikten sonra yapmaya çalışırız. sizce bu süreçte biraz sabırlı olun. aceleci davranamyın stres ve gerginlik bu aşamada sizi yıpratacaktır. ancak bu durum bazı yeni farklı heyecan arayışlarına engel olmaz. misal farklı yeni fantazi kıyafetler alın, güzel aromalı kaydırıcı krem alın, belki oyuncakları seviyorsanız mini vibratör gibi birşeyler alın, eşinizle farklı değişik konulu fantaziler yaşamayı deneyin. ilişkinize yenilikleri dahil edin. belki dozunda heyecan olsun diye bir miktar porno izlenenebilir.

  3. 4

    cinsel azalmada tek yönlü bakılmaması gereken bir konudur. uzun süre vücudunuzun isteklerine göre aktif istek duyuyorken, fiziksel istekleriniz azaldıktan sonra partnerinizin özenine verdiğiniz önem artmaya başlar. partnerinizden yeterli ilgiyi, isteği göremiyor olmanız isteklerinizde azalmaya sebep olabilir. anlayışlı bir partner ile tekrar eski isteğinize ulaşabilirsiniz

Bir cevap bırakın