Neden ülkemiz cinsellik konusunda mutsuz

Soru

Gazete TV ve internet ortamında gördüğüm kadarıyla cinsel konularda ve kadın erkek ilişkilerinde nerdeyse pek çok kişi başarısız bunun sebebi nedir

Cevaplar ( 5 )

 1. 9

  Bencilliğimiz yüzünden erkek sadece seksi ve cinselliği kendi bireysel ihtiyacıni karşılamak için yapıyor kadında hiç birşey yapmadan yatağa yatıp bacaklarını açıyor ne bir cilve ne bir tensel ve dokunsal temas olmadan yap bitir işini git nerede paylaşım nerede iletişim.

 2. 3

  Bunun kesin böyle olduğu kanısında değilim. Şimdiye kadar etrafımda gördüğüm insanlarda hep renkli hayat yaşama isteği ve tecrübesi vardı. Arada tabi ki sıkıntı yaşayan olacak ve zaten bizde sıkıntı yaşayanları duyuyoruz. Genelde gelenekselci ve muhafazakar insanlar bu tutumda diye düşünüyorum. Ama siz bu duyduklarınıza bakıp öyle bir genelleme yapmayın.

 3. 6

  selam, cinsel başarısızlık aslında cinselliği yanlış kaynaklardan yanlış öğrenmemizden ve cinsel bilgisizlikten kaynaklanıyor. diyeceksiniz ki hadi canım cinselliğin neyini öğrenebilirsin, öğrenecek bir şey yok ki bunda, erkek olarak bulduğun deliğe penisini yerleştirdin mi tamamdır. zaten kadın olarak ise hiç bir şey yapman gerekmiyor yat bekle adam halletsin. hal böyle olunca tüm cinselliği basitleştirip sok-çıkar eylemine indirgiyoruz. bu şekilde olunca da çiftler cinsel yaşamlarında bir türlü mutluluğu bulamıyorlar. tabi cinsel fantaziler konusunda da çok yüzeysel olunca yaşadıkları deneyimler yeterince doyum ve haz vermiyor, bunlar olmayınca mutluluk da olmuyor. cinsel isteksiz bayanlar, erken boşalan erkekler, ilişkiyi yönetemeyen çiftler derken iste o sizin dediğiniz mutsuz başarısız kitleler ortaya çıkıyor. çözüm; en ilkel eylemden başlayıp tüm cinsel yaşam konusunda adım adım toplumu bireyleri bilinçlendirmek, nasıl hareket edeceğini ,nasıl düşüneceğini, nasıl haz alacağını öğretmek ve anlamaktan geçiyor.

 4. 4

  Kadınlar da orgazm sorunu var erkekler sadece kendilerini düşünüyor bir çok evli kız arkadaşım var ve kocalarından şikayetçiler

 5. 4

  diğer kişileri bilmem ama ben cinsel hayatımda inanılmaz mutluyum

Bir cevap bırakın