erkeklere göre tutkulu aşkın temelinde cinsellik mi vardır

Soru

Bir erkek ve bayan olarak saf aşk yaşamak tutkulu duygulu bir birliktelik sürdürmek mümkün değil mi, illaki erkekler cinsellik düşünmeden duramıyor mu ? neden her hareket cinselliğe yorumlanıyor. mesela basit duygusal bir sarılma, sevdiğini kalbinle duygularınla hissetmek isterken neden hemen işin içine cinsellik ve seks giriyor. erkek hemen bundan bir cinsel mesaj çıkarıp uyarılıyor sonra sapıkça isterik hareketler ortaya çıkıyor. kadınlara bakıyorum çevremde arkadaşlarıma soruyorum, onlar kendi adına herhangi bir seksüel amaç taşımadıklarını böyle bir etkileşim yaşamadıklarını ama erkeklerin her an bir fırsat kolladıklarını ve konuyu sekse getirmek için özel bir çaba sarf ettiklerini söylüyorlar. aslında ben cinselliğe karşı değilim aksine azgın ve kuduruk biriyim ama tüm bunları evleninceye saklamaya yada yerinde yaşamaya olumlu bakıyorum. bir yandan bu ara süreçte yoğun duygularla aşkı tutkuyu o duygusal bağı iliklerime kadar hissetmek istiyorum. işte tam bu anda ne diye erkekler her şeyi mahvediyorlar ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 2

  kesinlikle sadece cinsellik var diyemeyiz. Ancak etkisinin de olduğu kesin. Zira evlilikte amaç mutlu ve huzurlu bir yuvanın yanında karşılıklı zevk almaktır diye düşünüyorum.

 2. 5

  Zeka yaşı küçük bir erkekle sevgiliysen ilk işi seks olacaktır.

 3. 2

  Mesele çok ama çok uzun özet geçeyim : ) Saftirik erkeklere kadınların yutturduğu 2 büyük yalan vardır. Bunlardan biri kadınların daha duygusal olduğudur. Oysa söylenenin aksine erkekler kadınlardan daha duygusaldır ve aşık olduklarında kadınlara nazaran çok daha şiddetli olarak bunu yaşarlar. Bu nedenle gerçekten aşık olan bir erkek normalde asla yapmayacağı bir çok şeyi yapabilir. Gerçekten size aşık olduysa işte tam da bu yüzden bu konudaki tercihinize saygı duyup cinsel arzularına gem vurmaya çalışabilir ve sizi evliliğe kadar bekleyebilir. Bununla birlikte tüm amacı seks olan ve gerçekte hiç bir duygusal isteği ve beklentisi olmayan erkekler kadınları ikna edip kandırmak için aksini söyleyerek bu konuda manipülasyon ve ajitasyon yapmaya ve kadınları sekse ikna etmeye çalışır. Madolyonun diğer yüzünde ise bir başka gerçek vardır. Seks yapmaya alışmış bir erkek veya kadın kendine gem vursa da seks yapmadan geçen 2-3 ay gibi bir süreden sonra ruhsal tatmin anlamında çok zorlanır. Ne kadar masturbasyon yaparsa yapsın kolay kolay o ihtiyacını ikame edemez. İşte o durumda mevcut parametreler denklemi yeniden oluşturur. Size ne kadar aşık, sizin bu konudaki kararınız ona gerçekte ne kadar makul geliyor yani dünya görüşü ne, seks geçmişi ne, ne kadar süre sizi beklemek zorunda, libidosu hangi seviyede vs vs… Ama baştada dediğim gibi erkeklerin çok büyük çoğunluğu seks için her türlü maymunluğu yapmada ve tiyatro oynamada beis görmez. Bu nedenle bu analizi kendiniz yapıp erkek arkadaşınızın durumunu kendınız değerlendirmelisiniz. Diğer hususa gelirsek; erkekler dokunmatiktir. Dokunursan tepki verir 🙂 Hem hamama girsin hem de terlemesin istiyorsanız o biraz zor. Sarılan her erkek aşık olsun ya da olmasın etkilenir. Eğer size sarılmasına rağmen etkilenmiyorsa donanımında bir problem vardır!! Bununla birlikte o an aşık erkek başka davranır aşık olmayan ise başka, o da ayrı konu… Bir de lütfen şunu unutmayın; cinsel hayatı kötü olup da mutlu olabilen bir çift ne gördüm ne duydum. Yani size aşık oldu diye hiç bir erkek ”hayatımın sonuna kadar kötü seks olsa da farketmez” demez. Not: Cevap verirken bir hususta erkekleri eleştirdim ama sex konusunda kadınların da en az erkekler kadar eleştirilecek başka başka yönleri var. Bu cevapla tribünlere oynayıp erkekleri yerin dibine sokup kadınları yüceltmiyorum. Sadece kendi bilgim yettiğince Türkiyedeki de facto durumu ortaya koymaya çalıştım. Zaten en nihayetinde bir ülkenin erkekleri neyse kadınları da o’dur.

  • 4

   nedense erkekler yada kadınlar söz konusu olunca hep karşı cepheciler çıkıyor. üstelik kıssasa kıssas değil kenyaya ya konya cevabı veriyorlar. erkekler erken boşalıyor ilişki çabuk bitiyor kadını tatmın edemiyorlar diyorsun, kadınlar yatakta çuval gibi yatıyorlar diye karşı cevap veriyorlar. be adam zaten erken geliyormuşsun kadın yatmasa aksiyona gçrse ne değişecek, senni 1 dakikan 1 saatmi olacak. burdada benzer cevap var, nerde o çok duyugusal erkekler bilmeki. duygusal kadın deseniz 10 larca bulurum, lakin duygusal erkek yok. aksine duyusuz erkek dolu, nerdemi aç tvyi bak haberlere sürekli erkeklerin _duygsal_ katliamları. erkeler cinsel olarak güçlü yaratılmışlardır ve her zaman isterik olurlar. ben @yalnizkss katılıyorum. kadın dayanışması falan değil erkeklerin büyük kısmı kendini salmış durumdalar kendilerini hiç frenlemiyolar cinsel arzularını kontrol etmiyorlar, sokaktan geçene havada uçana hepsine of of bir elime düşsen yapıyorlar. hangi duygusal erkeklerin olduğu ütopik yerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bizim çevrede, sosyal medyada, otobüste, metroda, orada burada benim karşıma çıkmıyolar.

 4. 4

  şimdi bende çok kızıyorum erkeklere küçücük bir tensel etkileşimde konu hemen seks yapmaya geliyor fakat erkeklerde şöyle bir durum var kabul edin erkeklerin doğaları böyle bu yüzden yapacağınız her bir etkileşimde bunu düşünerek hareket etmeniz

 5. 2

  temelinde cinsellik var tabi erkeklerin tek düşündüğü bir delik bulup sokmak, bu bizim erkeklerin sürekli cinsel düşünüp herşeyi cinselliğe yormamız su götürmez gerçek. zaten gerisi tefferuat çünkü ortalama alınırken öyle 3-5 kişi dikkate alınmaz. birde herkes kötü arada bir tek ben iyi adam kaldım diyen erkekler var. ha yok ben onlardan değilim, ben o kötü büyük kitlenin içindekilerdenim 🙂

Bir cevap bırakın