nasıl bir terapi uygulanıyor cinsel terapiye giden var mı

Soru

cinsel obsesyonlar ve bazı fetişler için cinsel terapiye gitmek istiyorum. fakat cinsel terapi için uzmanlaşmış bir psikoloğa mı gitmeliyim yoksa terapileri arasında cinsel terapi olan bir psikoloğa mı gitmeliyim? cinsel obsesyonlar ve fetişler için takip ettiğim bir psikolog var biraz pahalı diye tereddütteyim. daha önce cinsel terapi için psikoloğa giden var mı? nasıl bir terapi uygulanıyor genel olarak?

Cevaplar ( 3 )

 1. 5

  bir arkadaşım gitmişti 3 ay kadar iki haftada bir defa. cinsel ilişki ile ilgili korkuları vardı, ilaç tedavisi falan gördü bir miktar sonra bu olumsuz düşüncelerden kurtuldu, evlendi çoluk çocuk sahibi bile oldu. tabi benim düşüncem bu gibi konuların insanın kendi istekleri doğrultusunda şekillendiği. yaptığın şeylerin yalnış olduğunun farkındasın ama illa bunu birilerinin sana söylemesini bekliyorsun. aslında bunu beklemene gerk yok, hatayı görüyorsan vazgeçeceksin yanlıştan döneceksin böylece kendi kendine herşey hallolacak. diğer türlü sen çuvalla para dök en iyi psikoloğa git kendi düşüncelerini değiştirmedikten hatalardan uzaklaşmaya çalışmadıktan sonra bir anlamı yok bir fayda görmezsin. insan kendi kendinin doktoru yada pisikoloğudur. yoksa psikolog senin kafanın için açıp a bak buradaki kablo kopmuş ondan senin kafa düzgün çalışmıyor, şimdi kabloyu bağladım mı düzelecek olmuyor yani.

  • 3

   ama uyguladıkları bazı metodlar var ki seni o düşüncelerden kurtarıyor. ben 3 yıldır o düşüncelerden kendi imkanlarımla kurtulamıyorum.

 2. 3

  zaten her şeyi insan kendisi yapabiliyor olsaydı dünyada kimse kimeye muhtaç almazsı, elektirikçisinden tüpçüsüne, inşaatçısından özel şoförüne kadar her alanda parayla hizmet alabilirsiniz. yapamıyorsanız, yapabilenden ücreti mukabilinde yardım almanız gayet normal. bazı psikologların özel olarak uzmanlaştıkları konular olabilir eğer size uygun, bu konuda uzmanlaşmış biri ile çalışırsanız daha çok fayda görürsünüz. şu noktada @kumluca-ant96 dediği ne katılıyorum, eğer sizin kafayı düzeltmeye niyetiniz yoksa dünya bir araya gelse size karşı bir faydası dokunmaz. buda boşuna zaman ve para israfı olur.

Bir cevap bırakın