kızlarla nasıl tanışırım

Soru

belki sizin için kolay geliyor ama benim için bu durum çok zor. yıllarca köyde yaşadım hiç arkadaşım olmadı. sonra büyük şehire geldik. burada sokağa çıkınca karman çorman kafam karışıyor psikolojik bozuluyor adapte olmakta zorlanıyorum. işin bir diğer açsı da kızlardan ve insanlardan çekiniyor olmam. hoşlandığım bir kız var platonik olarak takılıyorum. ona şiirler yazıyorum, resimler çiziyorum, her gördüğümde ona bakıp sevdiğimi söylemek itiraf etmek istiyorum lakin cesaret edemiyorum. bir şey derse ne cevap vereceğim, rezil olursam falan diye korkmaktan platonik olarak devam ediyorum. kızlarla nasıl tanışırım, bu konuda tavsiye verebilecek biraz cesaretimi yükseltecek püf noktası varsa bu işin sırrını söyleyebilecek olan birileri ? yardım lütfen sanırım çok aciz haldeyim.

Cevaplar ( 2 )

  1. 3

    konuştuğunda ilk cümle o olmamalı, anladigim kadarıyla aranızda bir sohbet muhabbet yok önce normal sohbet etmeye çalış. sonrasında nabız yoklaması yaparsın

  2. 2

    önce gözünüzün tuttuğu birine yaklaşın. sonra onu yavaş yavaş tanımaya çalışın. ilk buluşmada ya da bir ay sonra asla onu yatağa atmak gibi şeyleri söylememeli, hatta aklınızdan bile geçirmemelisiniz. baktınız kafa dengi ve sizin kriterlerinize uyan biri, onunla ciddî düşünebilirsiniz. bence sevgili olacağınız kişi ileride evlenmeyi düşündüğünüz kişi olmalı. ilk denemelerde başarısız olsanız da üzülmeyin ve gurur meselesi yapmayın. daha gençsiniz ve önünüze nice fırsatlar çıkacaktır.

Bir cevap bırakın