hamile kalmamak için ters ilişki ne kadar önemli

Soru

merhaba 10 yıllık evliyiz kocam kondom takmayı sevmiyor bende ertesi gün hapı almak istemiyorum. bu sebepten dolayı kocam boşalmaktan korkuyor ve analdan yapıyor. yani sormak istediğim hamile kalmamak için ters ilişkiye girilir mi ? eğer anal içine boşalma olursa gebelik riski olur mu ?

Cevaplar ( 8 )

  1. bildiğim kadarı ile anal seksten daha doğrusu ansün içine boşalmakla hamile kalınmaz. zaten hormonları fazla çalışan kendilerini evleneneke kadar tutamayan bakire gençlerin sıkça kullandığı bir ilişki türü. gebelik için vajina içine boşalma olması lazım.

  2. ters ilişki ile habile kalınmaz, anal ve vajinal bölgelerin bir biri ile bağlantısı yok. vajina içnie boşalırsa gebelik olur analdan olmaz. ancak şu olur diyelim anala boşaldı penisi çıkartırken anüsten dışarı süzülen spermler bulunduğunuz pozisyona göre vajinaya doğru akabilir bir miktar içine gidebilir bu durumda yine gebelik olur. sonra dersiniz anal yaptık nasıl gebe kaldı diye şaşırırsınız. bu gibi durumlara dikkat etmek lazım.

  3. Hamile neden kalmak istemiyosunuz ki yani çocuk var zaten yeter anlamindami ? Analdan çocuk olsa dunga nufusu 20 30 milyar olurdu :))

  4. 10 senelik evlisiniz ve cidden bunu mu soruyorsunuz? Bakınız hanımefendi; vajinaya boşalırsa çocuk olma ihtimali var, analdan boşalırsa böyle bir olasılık yok.

  5. çocuk istemiyorsanız daha ciddi korunma yönetemlerini benimsemeniz lazım. sürekli anal yapmakla doğum kontrolü olmaz. belki bazen geri çekilme dışarı boşalma yöntemini kullanın ama oda eğey riskli. belki anal yaparken olur ama vajinal geri çekilme yine gebelik riski var.

  6. ters ilişkiden hamile kalınnmaz. tabi vajina içine sperm kaçırmazsanız. misal erkek vajinadan başlıyor sekse 5 dk bajina içnide kalıyor sonra çıkıp anala geçiyor peşine arkaya boşalıyor. sonra kız hamile kalıyor. niye oldu ben vajinaya boşlamadım ki diyor ? prezervatif takmadıysan vajina içinde penis durduğu sürece er suyundan hamilelik riski vardır. bunu unutmayın.

  7. merhaba, sevgilimin poposuna boşalsam ? geri akarken vajinaya gelme durumu var mıdır ? varsa da hamile olma olasılığı nedir ? diyelim ki sildik hallettik içinde kalıp gene akıp vajinaya girerse ?

Bir cevap bırakın