kızlar için erkeğin cinsel performansı ne kadar önemli

Soru

slmlar, önceki gün kız arkadaşımla cinsel konuları konuşuyorduk aklıma bir konu takıldı, sevgilisinin çok aktif olduğunu sürekli seks istediğini söyledi. aksine benim sevgilim tam tersine hiç böyle azgın halleri yok ne zaman ben istersem ancak o zaman bir şeyler yapıyor. arkadaşım, evlenince böyle bir erkekle mutlu olmazsın cinsel performansı yetersiz seni doyuma ulaştıramaz sonra ortada kalırsın, başka arayışlara girersin diyor. aslına bakarsanız benimde cinsellikle çok ilgim yok, gerçekten evlilikte performansı yetersiz mi kalır, illa aşk için evlilik için mutlu bir yuva kurmak için erkeğin cinsel performansı azgın olması ne kadar önemli, bunlar olmasa yada daha az olsa yetmez mi, mutlu olmamız mıyım ?

Cevaplar ( 6 )

  1. arkadaşının dediklerini çok ciddiye alma gençlik dönemlerinde çok seks yapmayı övünülecek bir şey sanıyorlar, yaşı 30 olmadan işleri bitiyor. sen sevdiğin erkekle mutlumusun seni anlıyormu iyi geçinebiliyormusunuz sana karşı davranışları nasıl gelecek beklentileriniz nedir bu tür konuları düşünün. cinsellik hiç olmadan olmaz ama az olmasının bir zararı yok. her ikinizde az istiyorsanız aksine tam uyumlu olmuş olur bence.

  2. Açıkcası soru’nuzu tam anlayamadım ”Ne zaman ben istersem ancak o zaman bir şeyler yapıyor” demissiniz. Erkek arkadaşınızla seksi yaşamayıp sadece seviştiğinizi ve evlenince seks yaşamaya başlayacağınızı ve bu nedenle ancak o zaman yani seksi tattıktan sonra seksi ne kadar arzu edip etmeyeceğinize karar verebileceğinizi mi ima ettiniz bilemiyorum. Eğer kastınız oysa emin olun seks yapmadan önceki halinizle seks yapmaya başladıktan sonraki haliniz arasında uçurumlar olmuyor. Tabiki bir şeyin tadını aldıktan sonra ondan uzak kalınca canınız daha çok çeker ancak bu demek değil ki libidonuz ve cinsel performansınız sekse başladıktan sonra artacak. O nedenle eğer şu an canınız çok istemiyorsa kuvvetle muhtemel ilerde de çok istemeyecektir. Arkaşınızın haklı olduğu tek konu var o da; cinsel yönden uyumsuz olan çiftlerin mutlu olabildiğini hiç görmedim duymadım. Bu bağlamda erkek arkadasınızla olan durumunuzun değerlendirmesini ne kız arkadaşınız ne de bizler yapabiliriz. Mevcut durumu en iyi bilen sizsiniz.

  3. herşey performas değil, çiftlerin uyumuna bakmak lazım. bazen iki azgın bir birini bulsada cinsellikte herşey iyi gitsede hayatın akışı içinde anlaşmayı geçinmeyi başaramayabilirler. zaten ne olursa hep bu arkadaşlardan oluyor, arkadaşlarla rekabette olmaktan kaçınmak lazım. boşver arakadaşını ne dediğini, ne yaptığını, sen başkasın, sen kendi yolunu takip et, sen ona değil, o sana imrensin.

  4. performans olayı hikaye bence de, en doğrusu uyum. çiftler arasındaki cinsel dengenin aynı olması lazım. yoksa biri çok isterken diğeri bu isteğe yanıt veremiyorsa orta tatsızlık çıkıyor. az çok takılma uyum varmı ona bak. ha bide herkesin dediğini çok ciddiye alma, bazıları çok bencilce yada çok acemice saçmalayabiliyorlar.

  5. Merhabalar öncelikle arkadaşınızın dediğinin aksine bende bir erkek olarak şunu söylemeliyim öncelikle bilinmesi gereken şey şu her erkek sex hayatını canı gonulden ister istemiyorum diyen 1000 de 1 dir. Hiç şu açıdan baktinizmi bilemiyorum eğer erkek arkadaşınız sadece siz istediğinizde biseyler yapıyorsa belkide sizin istekli olup olmadiginizi da görmek istiyordur.yani biz erkeklerin bazılarında su düşünce var sevgilisiyle güzel anlar geçirmek özel anlar geçirmek herkesin hayali ama yanlis anlaşılma durumunu ortadan kaldırmak için bazen çekingen davranabiliriyoruz.kadinlarin aklında erkek degilmi aklı fikri orda düşüncesini silmek isteyen erkekler de var bunu unutmayalım.mesela ben son ilişkimde kız arkadaşımın söz arasında bakire değilim daha önce bir ilişki yaşadım dediği halde onu böyle bir durumun içine sokmak istemedim normalde bunu duyan erkekler direkt odaklanır nasıl yapsam da sahip olsam diye ama ben ona hep sevgiyle yaklaştım.zaman zaman seviştik kırıcı soğutucu olmadım hiç istemediği hiç bişeye hazır olmadığını düşündüğüm için girmedim.ÇUNKÜ COK SEVİYORDUM.eger birgün beni isterse zaten kendi rızasıyla dile getirir yada tavırlarından anlardım.bu sebeple partnerinizde size bir duygusal bağlılık varsa yanlış anlaşılması için çekimser davranıyor olabilir.bu ihtimali de göz ardı etmeyin bunun yerine açık şekilde konuşabilirsiniz beklentisi nedir sizin hakkınızda ne düşünüyor ileriye dönük olarak . Saygı ve selam ile

Bir cevap bırakın