eşim benle ilişkiye girmiyor, girse de boşalmadan bırakıyor

Soru

ben 15 yıllık eli bir bayanım, eşim zamanla soğuk davranmaya başladı ve benden uzaklaştı. aksine cinsel isteği yük biriyim, yatakta aktif olmayı severim, eşimi memnun etmek için elimden geleni yaparım. çoğu zaman benim ısrar etmemle yatağa geliyor, kimi zaman hiç oralı bile olmuyor. giyiniyorum süsleniyorum kokular sürüyorum güzel sözlerle onu çağırıyorum, öyle bir bakıyor ki “ne yapıyorsun bu ne saçmalık şimdi” der gibi. kendimi kötü hissediyorum kırılıyorum, hadi yine ben kötü olmayayım diyorum elliyorum dokunuyorum seni çok istiyorum diyorum, yüzünü ekşitiyor. tam sen havanda değilsin galiba yine diyorum bırakıyorum. soruyorum neden böyle yapıyorsun diye yanıt alamıyorum, ne yapıyormuşum, şimdi sana bir şey mi yaptım diyor ironik cevaplar veriyor. zar zor bir şekilde yatağa gelirse o zamanda huysuz huysuz yapıyor 15-20 dk uğraşıyor sonra of diyor bırakıp gidiyor sigara yakıyor, daha da gelmiyor. tabi bende artık odada kendi kendime hayal kurup elle tatmin olmaya çalışıyorum. yaşımız 44, son 2-3 yıldır böyle oldu eskiden de vardı böyle huyları ama artık çekilmez oldu. kimi zaman çok kızıyorum, o kadar çok sinirleniyorum kızıyorum ki, sokaktan geçen birini çağırıp veresim geliyor. kimi zaman kendimi tutamıyorum beceriksiz adam pısırık bir şeyde yapamaz ne biçim erkeksin falana diye söyleniyorum. ben bu evlilikten yoruldum be adamın derdi ne ? bize bir çözüm yada tavsiye var mı ?

Cevaplar ( 8 )

  1. tatmin olamıyorsan başkası ile dene. belki aradığı başka birşeydir… fantazilşerini öğrenmeye çalış

  2. eşler arasında yıllar geçtikçe daha az aksiyon olur ki bu da gayet normaldir ama sizin yaşınız o kadar yaşlı değil. eşiniz ya iktidar problemleriyle boğuşuyor ya da kafası başka bir şeye takık. siz elinizden geldiğince güzelleşmeye devam ediyorsunuz ki buna devam edin. onun dışında onun içeceğine falan toz hâline getirilmiş viagra vs katmaya çalışın. biraz da kurnazlık yolunu tercih edin.

  3. bunun nedeni birden fazla şeylere bağlı olabilir. adam artık zamanla evlilikten sıkılmış olabilir, size karşı cinsel çekimi azalmış olabilir, yaşlanmaya bağlı libido sorunları olabilir, gün içinde yaşadığı sıkıntılardan dolayı isteksizlik olabilir, tüm bu nedenlerden dışında hayatında başka bir kadın olabilir. yani çok bilinmeyenli bir denklem. aile terapistleri burada size yardımcı olabilir. tabi eşinizin de bunu kabul etmesi lazım.

  4. psikolojik sorunlar olabilir, kendini yetersiz hissediyordur, belki kalbinde sevdiği başka biri vardır, sizden hoşlanmıyordur elektirik alamıyordur. yanlış anlamayın her insanın enerjisi farklı, bazı erkeklerde böyle olur, cinsellikten hoşlanmaz, cinselliğe karşı mesafeli dururlar böyle bir durumda olası ihtimal. bu konuyu ikiniz çözemiyorsanız o zaman bir uzamandan psikolojik destek almanız lazım. bunu ayrı ayrı değil birlikte yapmalısınız ki aranızda neler var anlaşılsın.

  5. düzensiz bir cinsel hayat, belki cinsel, belki de uyum sorunu kaynaklı problemler var aranızda. bunda sizinde hatanız olabilir eşinizinde. tarafsız bir gözle her ikinizide dinleyip arayı buldurabilecek olan bir uzmana ihtiyacınız var belli. öyle olmasa bu soruları çoktan kendi aranızda çözerdiniz. üstelik sorunlar daha derinleşiyor daha çok bir birinizden uzaklaşıyorsunuz. orta yol bulunmazsa sonunda birbirinize tahammül edemez hale gelip ayrılacaksınız. bunlar olmasın istiyorsanız uzman desteği almanız lazım gibi.

  6. evli çiftlerde cinsel yaşantıda aldatmaların başında geliyor böyle sorunlar. sizin gibi düşünen çok fazla sayıda kadınlar ve erkekler var. bu oldukça normal bi düşünce çünkü her kadın orgazm olmak ister tatmin olmak ister, kocanız bian önce sizi anlamalı oturup bu durumu birlikte çözmelisiniz. durum yoksa kötüye gidebilir dayanamıyacak duruma gelirsiniz. tüm çiftler eşlerine bu konuda oldukça yapıcı olacak şekil ve birbirini anlıyacağı şekil yaklaşmalı düşünceli olmalı. size tavsiye olarak şöyle söyleyebilirim, kocanızın daha istekli olabilmesi için ona enerji verecek istekli hale getirecek şeyler yedirebilirsiniz kolay bi çözüm olarak bunu söyliyebilirim. böylelikle sorunu çözebilirsiniz eğer çözülmezse doktora veya piskoloğa başvurabilirsiniz.

  7. eşinizin 15-20dk uğraşıp boşalamayıp oflayıp yataktan ayrılması benim aklıma ilişkide ten uyumu olmadığını getirdi. aslında ilişkide15-20 dk boyunca vajinada gidip gelmek çok uzun bir süre bir çok erkek vajinaya girdikten 5dk bilemedin 10dk sonra boşalır. sizin yazdıklarınızdan benim anladığım aranızda iletişim yok denecek kadar az. 15 yıllık evli bir erkek eşinin cinsel erojen bölgelerini nelerden zevk aldığını bilmez mi?

  8. kimi bulamaz kimi bilemez elindekinin kıymetini. bu durumda ne yapsanız haklısınız. size sabır diliyorum.

Bir cevap bırakın