erkek spermi yutmak zararlı mı kanda iltihap yapar mı

Soru

Merhaba sakso çektiğimde erkek spermi yutmayı tercih ediyorum. En son yaptığımda ertesi gün kanımda iltihap çıktı midem bozulmuştu onunla alakalı olabilir mi acaba?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  merhaba, neyse ki sperm yutunca hamile kalır mıyım diye sormamışsınız, lakin sperm yutma konusunda bazı kişilerde olumsuz durumlar olabiliyor. öncelikle erkeğin herhangi bir bulaşıcı yada cinsel hastalığı olmadığını var sayıyoruz, çünkü erkekte bu tip bir durum varsa bu hastalık olduğu gibi cinsel ilişki yaşamasanız da sperm yolu ile size geçebilir ve sizin vücudunuzu etkileyebilir. erkeğin sağlıklı olduğunu düşünelim, bazı kadınlarda yabancı antijenlere karşı hassasiyet gelişmiş olabilir, bu durumda sperme karşıda tolerans gelişir, bağışıklık sistemi de spermi zararlı kabul ederek, sanki virüs gelmiş gibi bununla savaşmaya çalışarak vücutta farklı tepkisel reaksiyonlara neden olabilir. bir diğer mesele kadının sperm alerjisi olduğu durumlarda, meni yutmanın sağlık için olumsuz etkileri olduğudur. bazen ise mide ve sindirim sistemi yutulan spermi sindirebilmek için biraz fazlaca mide asidi üretebilir buda midede yanma ve kendini kötü hissetmeye kadar gider. lakin eğer bir hassasiyetiniz yoksa kanda iltihap gibi bir durum oluşturmaz. eğer kanda iltihap varsa başka sebeptendir. kan içerisinde bakteriyel veya virüs gibi maddelerin bulaşması durumunda kanda iltihaplanma oluşur. bu durumun oluşmasının bazı nedenleri bulunmaktadır. bunlar mevsimsel veya bazı besinlerin tüketilmesi, iyi temizlenmemesi olabilir. bir başkasından bulaşıcı bir hastalık geçmesi de kanda enfeksiyon oluşmasına, kişinin düzensiz beslenmesi ve yoğun iş temposunda çalışması kandaki iltihaplanma gibi sorunlara neden olabilir. zaten mide bozulması spermden değil iltihap sebebiyle olmaktadır.

 2. 3

  sanmıyorum yapsın bu güne kadar bir zararını görmedim. ama sizin hassasiyetiniz varsa bilemem. başka zaman denediğinizde yine aynı sorunları yaşıyorsanız yapamyın, bu seferki durum belki tesadüf de olmuş olabilir.

 3. 4

  sakso yaparken yuttuğunuz ağzınıza gelen şey tam olarak sperm değil bildiğim kadarıyla zevk suyu diye biliyorum ben bu konuyla ilgili tam olarak bilgisi olan arkadaşlar varsa yorum yazsınlar herkes öğrensin çok merak ettim şimdi

  • 3

   Yaparken gelen evet sperm degildir zevk ile gelen sividir. Sperm tam olarak bosalma aninda gelen yagli ve biraz kati olarak gelir

 4. 2

  zararı yok. kanda iltihap falan yapmaz. ama partnerinin sağlıklı olması gerekli. bulaşıcı hastalık riski olabilir

 5. 3

  erkekte hastalık yoksa hiçbir şey yapmaz. hastalık varsa da öpüşürken bile bulaşır zaten

Bir cevap bırakın