geciktirici sprey erkekte kısırlık yapar mı

Soru

erkek arkadaşım için aldım çünkü çok erken boşalıyor ama kullanmak istemedi. sebebini sorunca kısırlık yapıyor sen bilmiyor musun diye sevap verdi. tabi duyunca önce şaşırdım sonra bilmiyordum dedim. firmayı arayıp iade etmek istediğimi söyledim. tamam dediler iade adresi verdiler, sonra sebebini sordular. bende kısırlık yapıyormuş dedim. öyle bir şey yok, partneriniz yanlış biliyor yada bahane buluyor olabilir dediler. bende internette araştırmaya başladım, çocuk isteyenler ve hamileler kullanamaz gibi şeyler var ama tam olarak kısırlık yapıyor mu anlayamadım. bilgini varsa açıklayabilir misiniz, kısırlık yapar mı ? neden yapar yada yapmaz ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 2

    bu tür hurafelere kesinlikle inanmayınız. dışarı sıktığın sprey içini nasıl etkilesin. he başka bir gerçek var. mastürbasyon yaptığında erken boşalmamak için sıkıp geri bırakmak (geri boşalma) deniliyor. kısırlığa yol açabilir. bunun spreyle bir alakası yoktur. sprey sinir uçları hassasiyetini düşürdüğü için geç boşalma oluyor.

  2. 3

    ben de tam bilmiyorum ama herşeyin fazlası zarar. onun dışında her markayı kullanmayın. ucuz şeyler zararlı olabilir.

  3. 3

    spreyler kısırlık yapmıyor, doğru çocuk olmasına engel olabiliyor ama şu şekilde. diyelim ki çocuk düşünüyorsunuz ama bu süreçte sprey de kullanıyorsunuz. bu durumda spreydeki etken maddeler spermlere zarar verip kalitesini düşürecektir. bu noktada çokcuk olmasına bir engel sayılır. lakin böyle bir hedefiniz yoksa kısısrlık konusunda endişe etmenize gerek yok. tabi unutulmamalı ki, erkek dediğin spreyle erkek olabilen değildir. gerçek erkek dediğin bunu spreysiz başarabilendir. ne yani sprey kullanmayalım mı ? kullanın tabi, ihtiyaç olduğunda belirli bir gelişimi sağlamak için destekleyici olarak kullanın kendinizi geliştirin bu sorunları aşın, spreyle işiniz bitsin atın gidin. yok ben 20 sinde neysem 40 yaşında da oyum hala sprey kullanıyorum diyorsan o zaman ben senden daha erkeğim 🙂 sprey geçici destekleyici bir üründür, ömür boyu kullanman gereken bir şey değil.

Bir cevap bırakın