ergenlik döneminde kaç cm büyür

Soru

abilerim ablalarım selamlar. ben henüz 18 yaşamına girdim. aslında çok dert etmiyorum ama bazen kafama takılıyor. penisim 12 cm daha fazla büyür mü ? ergenlik kaç yaşında biter ? birde penis ergenlik döneminde kaç cm büyür diye merak ediyorum ? bu konular hakkında bilgim olmadığı için merak ediyorum.

Cevaplar ( 4 )

 1. 2

  daha gençsin yolun başındasın, kendi bu penis kaç cm olacak, büyük mü küçük mü, uzun mu kısa mı, incemi kalın mı gibi şeylerle zehirleme. herşey olacağına varır. elindekiler neyse onların kıymetini bil yeter. yok bilmem kiminkisi büyükmüş, benim neden küçük kaldı, ne zaman büyüyecek, daha ne kadar büyür gibi sorular seni yıpratır tüketir, erkekliğinden şüphe ettirir.

 2. 4

  merhaba şimdi hala ergenliğin bitmedi büyür ve bide belki seni tanımıyorum ama vücudu geç gelişen birisindir ozaman büyüme imkanı daha çok artar ama bide şöyle bişey var sağlıklı beslenmezsen spor yapmazsan bu oran okadar da istediğin gibi olmaz yani oyuzden sağlıklı beslen ve sporunu yap bi kaç birşey daha söylicm bence gerçekten penis boyunun bir önemi yok bunun kendini kandırmayla alakası yok neden. diyosan bu senle alaka kendine güveniyorsan zaten o kişi o boyuna bakmaz çünkü kadınlr farklı yönlerden farklı çeşitlerden farklı duygulardan zevk alabiliyor sen ilişkinde çok güzel vücüdunu kullanırsan bu dilin olur elin. olur veya pozisyonun olur veya o kişiye verdiğin duygu olur o kişi ona bile takılmaz şöyle örnek vericem saçma olabilr sen altın çıkardın diyelim onu işliyemezsen bi işe yaramaz yani penisin büyük diyelim sen onu düzgün kullanamazsan o boyu bile karşıda kişi umursamıcak kısa lafın özü önemli olan boy değil senin vücüdunu ve duygularını karşıya ne kadar iyi kullanabildin ve yansıtabildğn önemli ve çoğu uzun penislilerin şöyle sorunları oluyor erken boşalma karşıdakiyle istediği pozisyonu yapamama ve karşıdakinin canını çok yakma

 3. 3

  ne uzar ne kısalır hiç boşuna kendini kasma, neyse o olur, penis çok değişik bir organ, insanla alakası yok, bazı insanlar ergenlikte boyu kısa kalır, akranları uzayıp gider, sonra ergenlik bitimine bir bakarsın çok hızlı uzar boyu herkesi geçer. penis öyle değil çok yavaş ilerler ilerlediği belli olmaz. genetik doğuştaki faktörler geçerlidir. insanaın boyu uzasın diye iyi beslenme basketbol oynama gibi şeyler fark eder, lakin peniste ne yaparsan ne yersen hiç fark etmez uzayacağı kadar uzar. şimidi 12 cm ise hadi sen +1 ekle 13 falan olur, yaş ilerledikçe 40 tan sonra bu 13cm erimeye başlar azar azar 20 yılda 12-11cm e geri çekilir, çünkü insan bir yaştan sonra çöküşe geçer. çok klasik sürekli söyleniyor herkes biliyor ama bildiği halde hiç cddiye almıyor, penis boyu değil penisin işlevi kullanmayı bilmek önemli. bu sözü ciddiye al ve cinsel hayatını buna göre dizayn et. kadına zevk vermeyi bilmen lazım. eline lokma takımı verseler sen kullanmayı bilmedikten sonra o civatayı sökemezsin ama işi biliyorsan boru anahtarıyla bile söker geçersin. erkeklikte böyle, takımları doğru kullşanmayı bilmek eli yetenekli olmak lazım, yoksa her erkekte penis var ama bakıyorsun kimi pasif kimi erken boşalıyor kimi kadına acı veriyor işkence yapıyor.

 4. 2

  vajinanın en cok sinir ucu bulunduran dolayisiyla en hassas bölümü girişten 5-7 cm kadar içerde. aslında cogu kadın penetrasyon esnasında orgazm olamıyor, bunun pek cok nedeni olabilir ama %99 partnerinin penis boyutu değil. pek çok erkeğin özguvenini etkiliyor anlıyorum ama kadinların çoğu bizim kadar takmıyor

Bir cevap bırakın