ergenlikte penis kaç cm uzar mast yapmak fark edermi

Soru

ben 18 yaşında bir gencim, mast yapmanın zararlarını bildiğim için az yapmaya kendimi tutmaya gayret ediyorum. genelde ayda bir yada iki kere mastürbasyon yapıyorum. arkadaşımın penisi 14 cm benimkisi 12 cm daha çok mastürbasyon yaparsam daha çok uzayacağını söylüyor. tabi o benden iki yaş büyük zamanla benimde penisim uzar 14 cm olur mu, yoksa ergenlikte uzadığı kadar mı kalır. ergenlikte penisin kaç cm uzaması lazım ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  Sürekli mast yapmayla pebis uzamaz. Mantıken öyle olsaydı Türkiyenin penis uzunlugu ortalaması 22 23 olurdu heralde. O yüzden sen sağlik sekilde yapmaya devam et, genetiklerinle bersber dogal haliyla olacağı cm’i tamamlayacaktır

 2. 5

  masturbasyonla penis uzamasının pek alakası olduğunu düşünmüyorum ergenlikten sonra da pek uzayacağını zannetmiyorum.şahsen benim aynı kaldı.bence penisin kısa değil boyu gayet iyi endişelenmemelisin.

 3. 4

  ay nedir bu erkeklerin penisiyle derdi. uzarmı kısalırımı büyükmü küçükmü, kalınmı incemi ? ergenlik döneminde neyse odur sonrasında çok bişi olmaz 12 cm se hiç bekleme 14 falan olmaz bu saaten sonra ne kadar büyüse en fazla olacağı 12buçuk. yanlız şunu belirteyim mast konusundaki bilinçli olmanı ve hassasiyetini tebrik ettim. sen fazla mast yapma gerini boşver kafaya takma.

 4. 2

  belirli bir gelişimden sona çok bir hareket olmaz. ne uzar ne kısalır öyle kalır. gerçi 30lu yaşlara doğru belki yarım cm uzar, sonra yaş 35i geçince aynı şekilde insan kısalmaya çökmeye başlar. peniste bununla orantılı yavaiş yavaş bir miktar kısalır. yani sen olduğu ölçüyü kabul et.

 5. 4

  12 cm gayet normal bir penis benim 8 cm olmasına rağmen zevk alıyorum takıntı yapma bence

 6. 8

  Penis pompalarından al kullan birkaç cm faydası oluyor. Ama 15 günde sonuç bekleme en az 4 ay kullanman gerekli.

Bir cevap bırakın