doğumdan sonra ortaya çıkan orgazm zorluğu

Soru

merhabalar, ikinci çocuğuma hamileliğimde birçok sorunlar ve aksilikler yaşandı, bu süreçte ve doğrumda ruhen çok yıprandım. stres gerginlik bedenen de yorulmama sebep oldu. tüm bu süreç benim içine epey zorlayıcı oldu, uzun süre cinsellik yaşayamadım. yaşamaya başladıktan sonra anladım ki orgazm olamıyorum. baştan zamanla düzelir dedim çok ciddiye almadım ancak uzun süre geçmesine rağmen değişen olmadı. ben eskisi gibi orgazm olmak ilişkinin sonunda doyuma ulaşmak o hazzı hissi tekrar yaşamak istiyorum. bunun için ne yapılması gerek, bir tedavi yöntemi var mıdır ?

Cevaplar ( 2 )

  1. 2

    zor bir gebelik ve doğum süreci geçirdim demişsiniz. bu durumda sorunun sebebi pisikolojikte olabilir fiziksel de, açıkçası tam olarak ne oldu neden oluyor bunu siteden birinin size söylemesi zor. ancak kendiniz eski ve yani haliniz arasındaki farkları karşılaştırıp neyin yoluna gitmediğini anlamaya çalışmanız lazım. sanki tam olarak uyarılmıyor zevk alamıyorsunuz da bu sebepten orgazm olamıyorsunuz gibi bir düşünce oluştu bende, ne kadar doğru bilemem. yine siz kendinizi analiz etmeye çalışın.

  2. 2

    bir arkadaşımın eşinde de benzer bir durum olmuştu. doğum esnasında tam olarak normal şekilde bebek çıkmamış ve bebeğin kalbi durmuş, o anda kadın çok stres yapmış fenalaşmış. bir şekilde doktorlar süreci başarıyla yöneterek tekrar hayata döndürmüşler. bu vajinal travma ve doğumda yaşadığı şok kadında bazı olumsuz etkileşimlere neden olmuş ve sonuçta sizin dediğinize benzer haz alamama orgazm olamama gibi sorunlar yaşıyorlar. 5 yıl geçti ama sanırım hala düzelme yok aynı. sizin içinde ne gibi bir durum söz konusu, geçer mi, tam olarak sebebi nedir bilmek zor. yine siz bunun için uzman doktorlara gidin tedavi imkanı var mı araştırın. varsa bunları deneyin, belki bir nebze olsun fayda olur.

Bir cevap bırakın