kullanılan depresyon ilaçları cinsel isteksizlik mi yapıyor

Soru

selamlar. 34 yaşında boşanmış bir erkeğim. 5 yıl önce ihanet sebebi ile eşimden ayrıldım. bu süreçte psikolojik tedavi gördüm depresyon ilaçları kullanmak durumunda kaldım. sonrasında kendimi iyi hissedince ara verdim. o ara verdiğim dönem yeni biri ile tanıştım ilişkimiz biraz hızlı ilerledi cinsellik yaşamaya başladık. sonra boğuluyorum sıkılıyorum gibi hissetmeye başlayınca yine ilaçlarıma dönüş yaptım. kullandıktan sonra sevgilimin benimle hiç ilgilenmiyorsun eskisi gibi davranmıyorsun istediğin aldın tabi attın beni bir kenara ithamlarına maruz kaldım, ben ne kadar fedakarlık yapmaya çalışsam da sonunda anlaşamadık ayrıldık. bir zaman sonra yine ilacı bırakmak durumunda kaldım kamyon şoförlüğü yapıyordum. bu süreçte bazen eskorata gidiyordum hiç bir sorun yaşamadım her şey iyi yolundaydı. taa ki yine psikolojik depresyon nüks edip ilaçlarımı kullanmaya başlayana kadar. ilaç kullandığım zamanlarda cinsel isteksizlik ve cinsel performansım olumsuz etkileniyor. tesadüf olamaz sanıyorum sebebi haplar ? şimdi düşüncem şu, doktor tavsiyesi ile farklı hap kullansam yine aynı sorun olur mu ? tüm depresyon ilaçları cinsellik isteksizlik yapar mı ? etken maddeler fark eder mi ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    bir dönem kız arkadaşım kullandı, hapların insanı pasifleştirdiğini eylemlerini kısıtladığını ve yavaşlattığını söylemişti. kendisi çok sinirliydi hemen parlıyordu, kullandığı dönemlerde herşeyi sakinlikle karşıladığını anlattı. yani buradan hareketle sizdede cinsel aktivitelerde azalma ve isteksizlik olmasını normal karşılamak gerek. sonuçta vücudunuzda düşüncelerinizde yarı yarıya belki daha fazla oranda yavaşlama olabilir. başka ilaçlar nasıl gelir bilemiyorum, yine siz gidin doktorunuzla konuşun durumu anlatın belki dediğini gibi farklı bir ilaç daha iyi gelebilir.

  2. 1

    maalesef antidepresanlar ve antipsikotikler isteksizlik yapıyor dönem dönem..ben 3-4 çeşidini birlikte kullanıyorum ve oluyor bana da. ben de bitkisel bir şeyler yapıyorum kendimce..belki de normal bir durumdur bu zaman zaman olması..özellikle her şeyin hormonlu olduğu günümüzde..

  3. 7

    ben gençlikten beri antidepresan kullanıyorum ve evet sırf bu erekte olamama sorunu yüzünden evlenmedim. ve yıllar geçtikçe cinsel tercihimde değişimler oldu. kendimi kadın olarak yatakta daha performanslı buluyorum çünkü.

Bir cevap bırakın