eşimde doğumdan sonra cinsel isteksizlik oluştu

Soru

merhaba, eşim 4 ay önce doğum yaptı. öncesinde cinsel konularda çok azgın ve istekliyken neredeyse 180 derece u dönüşü yaptı ve cinsel olarak hiç cinsel isteğinin olmadığını, seks ve cinsellik yaşamak istemediğini söylüyor. bu konuda onu ikna etmeye çalışıyorum ama istemiyorum zorlama beni diyor. bu sorun neden oluyor, birde ne zaman geçer bu isteksizlik, eskisi gibi olur muyuz ? düzelme sürecini hızlandırmak için istek arttırıcı ilaç kullanabilir mi ?

Cevaplar ( 4 )

  1. mantıksıca konuşmayın, kadın yeni doğum yapmış zaten daha vücudu doğumun zorlu sürecini atlatmış değil, üstüne artık bakması ilgilenmesi gereken bir can daha varken sizin birde sizin azgın uçkur sevdanızla mı uğrşasın ? azıcık empati yapın anlayışlı olmaya çalışın. zaman için vücut kendi dengesini düzenini bulacaktır sabırlı olun. birde emzirirken azdırıcı ilaç falan kullanamaz saçmalamayın.

  2. 9 ay türlü zorluklarla hamilelik yaşamış, vücudundaki organlar yer değiştirmiş. ardından bu zamana kadar hayatında yaşamadığı sorumluluk, yorgunluk ve telaşın içine düşmüş. insanın seks yapması için sadece fiziken değil ruhen de hazır olması gerekir. sizin yapmanız gereken yeni doğum yapmış eşinize bebeğiniz ve ev işlerinde yardım edip destek olmak. sabırlı olmanız lazım, gün gelecek eski hallerinize kavuşacaksınız…

  3. bu süreçte vücut kendini anneliğe adapte ediyor, hormon dengesi falan alt üst durumda, vücut önceliğini anneliğe veriyor. bunun için cinsel libido dip seviyelerde. zamanla düşüncesel ve fiziksel olarak tüm herşey düzene girecek o zaman eski günlerinize döneceksiniz. bu arada 20 li yaşlardaki gibi olmayı beklemeyin, çünkü her hecen gün yaşlanıyorsunuz, haliyle vücudunuzda yşalanıyor, bu sebeple hiç bir şey tam olarak eskisi gibi olmayacak bazı eksiklikler yetersizlikler olacak. bunlar normal şeyler. gün geçtikçe gençlikten kaybettikleriniz olacak.

  4. 1 yıl beklemek şart. o arada bastıramıyorsanız dışarda, t***r da fuckbudy bulun kendinize.

Bir cevap bırakın