cinselliğe karşı soğuma

Soru

zaman içinde sanıyorum bir birbirimizden bıktık, eskiden cinsel olarak çok aktif ve heyecanlıyken şimdilerde cinselliğe karşı soğuma oluştu. artık seks yapmak zevk vermediği gibi, yapma isteği de oluşmuyor. çok zeyrek bir birimizi arzular olduk. işin daha garip yönü sadece bir birimize değil başka insanlara karşıda benzer durumlar söz konusu. yaşımız 40 artık cinsellik bizim için bitti gibi bir şey. arada sırada isteksiz görev yapmanın dışında çekici arzulu yaptığımız bir şey değil. eskisi gibi olmak mümkün mü ? yoksa artık zorlamanın anlamı yok mu ? herkeste benzer şeyler oluyor mu ? bu arada seks yapamadığımızdan performans eksikliği olduğundan sorun yaşadığımızdan falan değil sanki cinselliğe doymuşuz gibi bir his bu.

Cevaplar ( 3 )

  1. merhaba bence yaşınız gayet normal bunu kafanızdan silin sıradan bir moloton bir ilişki yaşıyorsanız belki bu sizi bu düşünceye itmiş olabilir bence ilişkinizi daha heyecanlı kılın cinsel oyunlar deneyin farklı oyunlar bilakis sizi ve esinizi heyecanlandıracaktır

  2. çoğu bireyde olur, 20 li yaşlardaki öncelikler ve heyecanlar, yaş 40 olunca tamamen değişmiş olur. haliyle hiç bir şey eskisi gibi olmaz. sizde de bu durum var, belki zamanında cinselliği aşırı yaşadınız ve kendinizi tükettiniz artık heyecanı ve anlamı kalmadı sizin için bu sebeple artık cinsellik yerine başka şeylere yöneliyor ve cinselliği geri plana itiyorsunuz.

  3. sürekli aksiyon olmaz, insan zamanla her şeyden bıkar. haliyle böyle olması gayet normal. bu kadar hızlı değiştiğimiz süreç içinde her şeyin aynı ilk günkü gibi kalmasını beklemek çok mantıksız olur. kabullenmek, buna göre adapte olmak lazım.

Bir cevap bırakın