evlilikte kısa sürede monotonlaşmak neden olur

Soru

Arkadaşlar herkese merhaba ben 26 yasında evli bayanım. bundan 4 yıl önce evlendik. sevgilimle evlenmeden öncede uzun süreli nişanlılık dönemimiz oldu. o zamanlar sanki her şey daha heyecanlıydı. evlendikten sonra sürekli düşen bir cinsel aktivite söz konusu. şimdi bile çılgın şeyler yapalım diyoruz düşünüp hayal kuruyoruz ama iş gerçeğe gelince canımız istemiyor üşenmeye başlıyoruz. normalde bildiğim insanlar 10 yıldan sonra bir birlerinden sıkılmaya başlarlar, sanki biz 2-3 yılda 10 yıl evliymiş gibi olduk bir birimizden sıkıldık heyecanımız kaçtı. neden böyle oldu sebebi nedir çözemedik. tekrar o heyecanlı günlerimizi özlüyoruz bunu yaşayabilmek için sizce ne yapmalıyız ? birde hangi hataları yapıyoruz ki böyle olduk en azından bunu bilelim ki yanlış şekilde devam etmeyelim, kedimizi düzeltmeye çalışalım ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 4

  monotonlaşmanın genelde sebebi bir birine olan heyecanı kaybetmek, işte bu heyecanı kaybetmeninde nedeni bir birinize karşı gizemli kalan şeyleri hızlı tüketmeniz. bir nevi öncesinde aşırı seks yapmanız. gençler evlenmeden önce her şeyi yapıyorlar evlendikten sonra sıkılıyorlar çünkü zaten her şeyi önceden yaşayınca artık heyecan verecek birşey kalmıyor. ayrıca bu heyecan arayışına alıştıkları için hayat hep böyle gidecek sanıyorlar adapte olamıyorlar gözü dışarıda başka arayışlara başlıyorlar. çözüm bir süre sekse ara vermek sonrasında farklı cinsel temalı oyunlarla hayatı renklendirmek.

 2. 2

  bence herkesin yaşam tarzı ve beklentileri farklı. herkes aynı zamanda aynı aşamalarda aynı durumlara düşecek diye bir kural yok. tabi aşırı cinsellik kötü birşey zamanla insanın bundan bıkmasına soğumasını heyecanının kaçmasına sebep oluyor. hereşyi tüketmiş çiftler sonunda ayrılma yolunu seçiyorlar. cinsel hayatı önce bir ara verip dinlendirmeli sonra renkli heyecan verici oyunlarla azar azar tatmalısınız ki bundan keyif alın.

 3. 5

  aşırı cinsel aktivide monotonlaşmaya sebep olur. ister kebap yiyin ister karışık ızgara asla doymama örümün sonuna kadar yerim dersiniz baştan ama sonraları artık baygınlık gelir kaçmaya istemez olmaya başlarsınız. hatta öyleki hiç yemediğiniz kereviz bamya pırasa bile yemek istersiniz, istemeyi bırak bayıla bayıla ne lezzetliymiş diyerek yersiniz. yemek benzetmeli anlatımdan çıkarmanız gereken, bir şeyi aşırı çok ve aynı şekilde yapmayın heyecanı kaçar bıkkınlık verir. diğer arkadaşların dediği gibi bir süre ara verin tarlayı nadasa bırkaın fikrine bende katılıyorum. sonrasında biraz başka şeyler deneyin. ne bileyim kafanıza göre değişik fantazi kıyafetler alın, kendinize konu bulup değişik fantaziler yapın. hatta bu noktada size uyarsa değişik strapon pegging fetish dominance gibi denemediğiniz şeyleri deneyin emin olun acayip heyecanlı gelecek şeyler bulursunuz.

 4. 2

  çok yapmaktan ve hep aynı şeyleri yapmaktan olur. hiç uzatmadan yapılacak belli diğer arkadaşalrın yazdığı gibi ilişkide size değişiklik yenilik farklılık lazım. bunları sağlarsanız aranan heyecanı tekrar bulmak mümkün. hatta eşinizle balayına tekrar gidin orada çılgın geceler yaşayın, size iyi gelecek.

 5. 7

  fazla hızlı bir cinsel hayat yaşamanın osnucu monotnlaşmak. her şeyi çabuk hızlı tükeyip bitirmek. sonra geriye yapacak birşey kalmıyor. pil değil bu içinde elektirik bitince şarja takıp doldurasın. bittimi bitiyor ortada kalıyorsun yani. anca belki başka şeyler demek bir miktar sizi kurtarabilir.

Bir cevap bırakın