eskisi gibi azmıyorum cinselliğe karşı soğuma

Soru

ben şu an 37 yaşında bir bayanım, 25 yaşında bana layık görülen biri ile evlendim. ilk 5 yıl her şey yolundaydı ve doğum yaptım ikizlerim oldu, gebelik süreci ve sonrası epey zorlu geçti ondan sonra benim cinsel isteğimde belirgin bir azalma oldu, eskiden daha azgın ve istekliyken, hatta vajinam bile yoğun sulu olurdu, artık eskisi gibi azmıyorum cinselliğe karşı soğuma var. vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik. eskisi gibi değilim, daha ilginci eskisi gibide olmak istemiyorum. sanki cinsellik bende anlamını yitirdi, ne yapmam lazım ? farkındayım eşimde bu konudan dolayı biraz sitemli.

Cevaplar ( 3 )

  1. 0

    bazen sevmediğimiz istemediğimiz şeyleri de yapmamız bir görev dir.. herşeyi severek yapmıyoruz..

  2. 0

    insanlar ara ara hayatın getirmiş olduğu sebeplerden ötürü bir şeylerden isteksizlik duyabilir ve karşı taraf bunu olgunlukla karşılamalıdır. lakin bu kalıcı ve ortak paydada karşı tarafı etkileyen unsurlar ise burada problem var demektir. farz edin ki eşiniz artık çalışmayacagım, evimin nafakasini temin etmeyeceğim dediğini düşünün ne yapardınız? sevdiğim kadinda hardal tanesi kadar isteksizlik hissetsem önce sebebini sorar benim tarafımdan yapacağım bir şey olup olmadığını öğrenmeye çalışırdım. eğer benlik bir durum ise hemen kendimi revize eder durumun bir çaresine bakardım. ama yok iş benden çıkmış gitmiş, yapacak bir şey kalmamış ise evli olmadığım için ayrılır, evli isem cinsel açlığımı başka bir kadınla doyurur, sırf cinsellik için ayrılmaz, çocukların düzenini bozmazdım.

  3. 0

    hoşunuza giden fantezileri keşfedip onu deneyebilirsin. takviye ilaçları var ondan faydalanabilirsin. eşinde hoşuma gitmeyen şeyleri söyleyip düzeltmesini söyleye bilirsin.

Bir cevap bırakın