Kız arkadaşım cinselliğin onun için önemli olmadığını söylüyor

Soru

Kız arkadaşımla 2 senelik bir ilişkimiz var. Yaklaşık 1 yıldır uzaktayız. Ben askerdeyim. Gelmeden önce bir iki defa cinsel olarak yakınlaştık, cinsel ilişki istemediğini belirtti. Bunun sebebini de kendisiyle alakalı olduğunu, ailesine ihanet edermiş gibi hissedebileceğini söyledi. Buraya geldikten sonra da uzaktan birkaç kez cinsellik hakkında konuştuk ve ben o sıralarda çok mutluydum. Arzulandığımı ve istenildiğimi hissediyordum. Neredeyse her fırsatta cinselliğin benim için önemli olduğunu belirtiyorum. Rahat bir şekilde konuşamıyorum çünkü kızıyor, sinirleniyor. Benim amacım onu zorlamak değil, cinsel ilişki zaten yaşamadık, ne olursa olsun onun düşüncelerine saygı göstermeliyim ancak bu şekilde kendimi güçsüz ve arzulanmayan bir erkek gibi hissediyorum. Özellikle buradayken. Onu zorlamıyorum, ancak o bunları konuşmak istememin zorlama olduğunu düşünüyor. Sadece şöyle somut bir örnek vereyim, belki de ben hatalıyımdır ve göremiyorumdur. Geçen gece beni özlediğini söyledi, ben de beni arzuluyor musun diye sordum ve bu şekilde aramızda bir tartışma çıktı. Çünkü sürekli daha fazlasını istiyormuşum. Onu çok seviyorum ancak ileride evliliğimizde uyuşmazlıktan dolayı sorunlar yaşamaktan korkuyorum. Geçen gün yine bu konudan dolayı tartıştık, ve ben kendisine soğumaya başladığımı belirttim. Kendisi cinselliğin onun için çok da önemli olmadığını söylüyor. Daha önceleri bu böyle değildi, o da daha istekli gibiydi. Şimdilerde benim isteklerime karşı saygı göstermiyor. Bu meselenin içinden çıkamıyorum, ben arzulanmıyor muyum artık? Ben bu konuları hiç konuşmasam, daha sağlam bir ilişki mi olacak? Evlendiğimizde sorun yaşamayacak mıyız? Ben git gide cinsel anlamda güçsüz hissediyorum. Hiçbir şekilde bu sebeple onu aldatmayı düşünmedim, ancak hem uzaktayım hem de bu gibi düşünceler beni itiyor. Üstelik bu şekilde düşündüğüm için kendimi suçlu hissediyorum. Kafalarımız uyuşmadığı için ayrılmak istesem sırf bu sebeple ayrılacağımdan gerçekten sevmemiş gibi olacağım. Hoş ayrılmak da istemiyorum. Sanırım kafam çok karışık.

Cevaplar ( 5 )

 1. 7

  hayatım sorun sende kız kaç kere bana cinsellikle gelme diyor sen hala beni arzuluyormusun diye soruyorsun. zaten sonunda sen demesende kız sana güle güle diyecek gibi görünüyor. sen kadar öyle değilim desende kızın gözünde sürekli cinselliğe zorlayan biri gibi görünüyorsun, bu durumda kızın senden soğumasına neden oluyor. herşey olacağına varır boşuna stres etme kendini.

  • 4

   Ne tavsiye ediyorsun öyleyse? Ben cinsellikle ilgili hiçbir şey konuşamayacak mıyım? Yakında olsam anlarım o zaman daha farklı olur da şu an uzaktayken başka nasıl bir seçeneğim olabilir? Diyelim ki sorun bende, bu durumun nasıl üstesinden gelebilirim? Çünkü cinselliğin olmaması zaten sorunken bunu konuşamamak iyice bende cinsellikten soğumaya ve takıntılara yol açıyor gibi hissediyorum.

  • 8

   @Flow konuşacaksın tabi ama yanlış yerde ve yanlış dozda konuşuyorsan bu bir sorun. her kız bir değil, kimi tavşan gibi oynaşmayı sever, kimi sadece elleşmeyi sürtüşmeyi, kimi sadece erotik cinsel içerikli konuşmayı, kimi ise asla cinsellik konuşmaz onun için çok ters bir harekettir. son seçenekteki gibi ise sevgilin o zaman sende ona uymalısın, kural o cinsellk konuşmadan sen konuşamazsın, o konuşunca sende konuşursun ama 5 kere cinsellik derse sen hem bir adım geride olman lazım en fazla 4 kere konuşabilirsin. fazlasını yaparsan onun gözünde sınırını aşarsın. onun yürüdüğü izin verdiği kadar yürüyüp bir adım geride durmalısın, saygı sevgi hürmet böyle birşey. sana kapının anahtarını verirse sormadan açmamlısın, kapıyı açarsa nezaketli olmalsın. her kızın huyu kararkteri bir değildir. amaaan bu ne ya böyle başlarım böyle işe diyorsan sabırsızlık patlamaları yaşıyorsan o zaman demek ki bir birinize uygun değilsiniz. eğri oturalım doğru konuşalım kimsenin arası bozulsun ayrılsın istemem kimseye bu yönde tavsiye vermem, eğer sen tavşansan o kaplumbağa ise bu gün değil evlendikten sonra bile aynı uyum sorunlarını yaşarsın, insanlar değişmez. kendine göre daha aktif birini bulman lazım, yada hızını düşürüp onunla bilrikte ağırdan takılman lazım. kangisi kafana uyarsa. ama ben çok azdım ihtiyacım var diye bir başkasından birşey bekleme kimsenin görevi değil bu. azdıysan ihtiyacın varsa ister çatlarsın ister elle talim yaparsın ama seviyeni korursun, bu durum karşıdakine karşı sana hiç bir ayrıcaklık yada hak vermez.

 2. 1

  araya mesafe birde süre girdimi genelde o iş soğur sonunda biter, benim hep öyle oldu sevgilimle o kadar yakınken annesi hasta olunca memlekete gitti 3 ay orda kaldı baştan bir birimizi çok özlüyorduk sonra sonra artık bir birimizden uzaklaşmaya başladık, herşey kendiliğinden bitti. senin olayda o yöne gidiyor sanki zatende kafanız uymuyor bence.

 3. 4

  merhaba, her insan bir değildir. herkesin tercihleri farklı sizin düşündüğünüz gibi aynı şekilde sevgiliniz düşünmüyor demek ki. buda aranızda kırılmaya birbirinizi yanlış anladığınız farklı beklentilere girdiğiniz için hem hayal kırıklığı hem de gerginlik oluşmasına neden oluyor. bu durumun çözümü genelde beklenti içinde olmamak ve karşılıklı hoşgörü ile empati yapmaktır. yok ben sabırsızım tahammül edemiyorum baskın karakterim her şeyin anında dediğim gibi gelişmesini istiyorum tarzı düşünüyorsanız size daha uyum gösterebilecek bir kişi bulmaya çaba göstermelisiniz.

Bir cevap bırakın