cinsel ilişkide kayganlaştırıcı yerine vazelin kullanmak zararlımı

Soru

eşimle ilişki yaşarken kaydırıcı bittiği için bir kerelik vazelin kullandık sonraları baktık birşey olmadı kullanmaya devam ettik. gecen hafta penisimde yaralar ve deride yırtılma benzeri şeyler oldu bir haftadır ilişki yaşayamıyorum canım yanıyor acaba vazelindenmi oldu yoksa başka hastalık falan olabilirmi. vazelin böyle birşey yaparmı kullanmak zararlımı ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  acil durumda günü kurtarmak için kullanılır olur da, normalde vazelin kaydırıcı yerine kullanılmaz. hem bi kere vazelin petrol ürünü, üstüne su bazlı değil yağlı bir madde. yağlı olduğu için bulaştığı yerde leke bırakır, ilişki sırasında fazla dayanmaz incelir dağılır kurur. ancak bölgesel ihtiyaç olduğunda kuruluğa karşı nemlendirmek yumuşatmak için kullanılabilir. nerdeyse her martkette artık kayganlaştırıcı ve su bazlı kremler bulunuyor bir tane almak zor olmasa gerek. fiyatlarıda pahalı değil. aşırı kullanılırsa cilt tarafından emilir ve cildin nefes almasını terlemesini engeller gözenekleri tıkar, sonrasında kabarcıklar ve ciltte soyulmalar olur, cilt kendini temizlemek için üst deriyi atar. alttaki deride taze ve narin olunca zorlamaya gelmez soyulma ve yaralar olur. sanırım sizin sorunda abartı vazelin kullanmaktan olmuş gibime geliyor.

 2. 2

  vazelin olmaz, bi zahmet hem kendin için, hem de eşin için kaydırıcı krem al ikinizde rahat edersiniz. özellikle su bazlı olmasını öneririm. yara olduysa vazelin sürtünmeyi yeterince sağlamadığı için tahriş olup penis dokusu soyulmuştur. bir süre geçene kadar ilişki yaşama geçsin iyice.

 3. 3

  eğer penis üzerindeki yaralar farklı görünüyorsa mantar yada hpv benzeri enfeksiyon bulaşmış olabilir. böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız tavsiyem doktora görünmeniz.

 4. 9

  selam, vazelin kaygırı bir ürün değildir, nemlendirici maksatla kullanılan nemi cilde hapsetmek için tercih edilen yağ bazlı kimyasal bir üründür. cilt kuruluklarında kuruyan noktalarda yumuşama için tercih edilir. ancak zaten yumuşak ve narin dokuya sahip noktalarda amaçsız kullanmak buradaki dokunun kabarmasına soyulmasına neden olur, alttan çıkan narin cilt dokusu ile daha narin ve hassas olacağı için çok kolay hasar görür, ve cilt bakterilere virüslere karşı açıkta kalır bulaşma kolaylaşır. normalde vajinal floradaki bakteriler çok sorun olmazken, hasar görmüş cilt dokusuna kolaylıkla yerleşip enfeksiyonlara neden olabilirler. bu sebeple ihmalde bulunmayın günümüzde fiyatları çok makul ve her yerde kolaylıkla bulunabilen kaydırıcılardan temin etmeye özen gösterin.

Bir cevap bırakın