anal plug ile mastürbasyon yaparken vazelin kullanmak zararlımı

Soru

Son zamanlarda aşırı bir şekilde anal tatmin yöntemlerine takıldım. Özellikle plug yada dildo kullanırken vajinayı okşayarak orgazm olmak çok zevk veriyor. yalnız aldığım oyuncakların kaygan olması için vazelin kullanıyorum. bir yerde vazelinin zararlı olduğu yazıyordu, bu mesele biraz kafama takıldı. gerçekten de zararı var mı, 1 yıldır falan hep vazelin kullandım nasıl bir zararı olmuştur. artık kullanmasam yerine zararsız ne almam lazım bebe kremi olur mu ?

Cevaplar ( 3 )

 1. 4

  vazelin bir petrol ürünüdür, aynı şekilde kullandığınız dildo ve plug da öyle, hepsi petrol polimerlerinden yapılmıştır. eğer ki oyuncakları kullanırken vazelin sürerseniz oyuncakların polimer zincir yapısının çözülmesine yada bozulmasına sebep olursunuz. bu durumda oyuncağın ömrü kısalır. olsun atarım yenisini alırım diyebilirsiniz lakin kullanırken oyuncak poponuzun içinde fiz görmeden mikro parçalarla çözülür ve bu kalıntılar derinize dokunuza nüfuz eder. kana bile karışıp kara ciğerde birikip sağlık sorunlarına neden olabilir. bebe yağıda olmaz oda amino asitler içerir buda plimer kristalitlerini çözer. tek kullanmanız gereken latex bazlı kaydırıcılar yada su bazlı kaydırıcılar. ihtiyaç durumunda vazelin kullanın nemlendirmek yumuşatmak için ama sürekli olmasın.

  • 4

   ohaa adam muhendis çıktı maddenin atomlarına kadar indi anlatırken, daha da vazelin kullanmam artık okuduklarımdan sonra 🙂

 2. 4

  su bazlı kaydırıcı kullan, büyük marketlerde bulunuyor bazılarında masaj jeli falan diyor kaydırıcı diye yazmıyor, mor yada mavi renki, hatta dildo şekilli olanlarda var çok kullanışlı onlardan alabilirsin. vazelin kaydırmıyor, kullanınca ne demek istyediğimi anlayacaksın. hem daha öncede yazmışlardı böyle bir soru cevaplarda neden zararlı olduğunu açıkladılar. bir araştır siteyi oku istersen.

Bir cevap bırakın