arkadaşımın sevgilisi sürekli bana bakıyor

Soru

arkadaşımın ve benim sevgilim var, bazen 4 kişi birlikte dışarı çıkıyoruz sohbet muhabbet sinema falan. bir süredir dışarıda çıktığımızda arkadaşımın sevgilisini bana bakarken görüyorum göz göze gelince gülümsüyor, fırsatını buldukça benimle ilgili sorular soruyor bana muhabbet açıyor. sanki gizliden bana yürüyor diyeceğim. arkadaşıma yada kendi sevgilime söylesem bide yanlış anlaşılmada oldu falan, fazla kuruyorsun ne alaka derlerse diye çekiniyorum. gerçekten ya adamın huyu böyle yada bana yürüyor, bazen bir an gelip onunla baş başa kalınca bakıyor bakıyor yaklaşıyor birşey diyecek sanıyorum ama hiç belli etmez şekilde davranıyor. bu arada bahsettiğim kız arkadaşımın sevgilisi olan o erkek benim üniversiteden eski bir sınıf arkadaşım. acaba geçmişten bana karşı bir şeyler mi var içinde diye düşünüyorum. bazen gaza gelip ona sorasım geliyor, niye sürekli bakıyorsun gülüyorsun diye. sonra korkuyorum, takıntı kuruntu mu yaptım aptalca şeyler yapma diyorum kendime. sorsam bide ne alaka ne saçmalıyorsun derse diye çekiniyorum, kendimi rezil ederim. nasıl davranmam lazım size ? fark etmiyormuş gibi yapmaya devam mı edeyim ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 4

  her iki durumda sıkıntılı, belki bu adam senin geçmişinde sana karşı platonik şeyler besliyor olabilir bu bir ihitmal, belki sana söyle deliyordur, öyle bazı tipler var hareketleri yanlış anlaşılabilen. ne desen ortası yok, sorsan ne olacak diyelim ki sana aşık, itiraf mı edecek sanıyorsun, sevse bile ne alaka çok saçmaladın diyecek. belki gerçekten hiç alakası yok, yok artık ne kurdun ya diyecek. bence sen onu düşünme fazla kafaya takma, kendi sevgilinle mutlu olmaya bak. tabi sen bu kişiyi neden bu kadar kafaya taktın bilemedim, acaba sende ona karşı bazı gizli aşk kırıntıları olabilir mi 🙂

 2. 4

  bence onlarla ortak çok vakit geçirmeyin uzak durdukça bir duygusu varsa da boşa olacağını düşünür.

 3. 2

  kimi sevdiğinize karar verin. şu anki sevgilinizi seviyorsanız onunla evlenin ve bir daha bu çiftle görüşmeyin.

 4. 2

  baksın dursun diyeceğim ama bazıları gerçekten sapık gibi çok fazla bakıyorlar. haliyle insan rahatsız oluyor. ben size bir taktik vereyim, baktığında siz görmemiş gibi yapmayın, aksine o bakınca sizde bakın üstüne efensim ne oldu bir şeymi diyecektin deyin, yok hayır falan derse baktında bende bir şey diyeceksiniz sandım dersin. her seferinde baktığını yakarsanız bunu yapın hiç çekinmeyin, göreceksiniz gözünü kaçırmaya başlayacak çünkü her seferinde siz sert reaksiyon verince çekinmeye başlayacak.

 5. 4

  bunun cevabı çok basit senden hoşlanıyor ve sevgilisindende olmak istemiyor. farklı bi bakış açısıyla bakarsak eğer seninle bişey yaşamak istiyorda olabilir. sexe düşkün biriyse eğer swinger vs gibi şeylerde düşünüyo olabilir. rahatsız oluyosan uzakdur. sevgilinle yada kız arkadaşınla ayrı baş başa zaman geçir. zaten uzak durmuyosan ondan hoşlanıyosun demektir ve bu durumda hoşuna gidiyodur.

 6. 5

  sor, derdini öğren.. sonrasında da ona göre davran.. neden kıvranıyorsun bırak o kıvransın.. sana bakıyorsa bir şey vardır.. ve sen hayır dersen bir daha da görüşmezsiniz zaten olur bite..

 7. 5

  eğer şu anki sevgilini gerçekten seviyorsan bence o çiftle dörtlü halde buluşmayı kesin. ya da onun sevgilisi olan arkadaşınla yalnız buluşmayı tercih edersin

 8. 1

  adam sana gizliden yürüyor. bunu adama sorsan inkar edecek olan yine sana olacak bana kalırsa arkadaşının sevgilisi olduğu ortamlara girme gerekirse yanlış takılın. durduk yerde haklıyken hak sormanın hiç gereği yok bence..

Bir cevap bırakın