bir erkek aşık olduğunu nasıl belli eder

Soru

değerli arkadaşlar sizlere bir sorum var. benim bir sevgilim var ve yaşım 34 oldu. bu zamana kadar hiç sevgilim olmamıştı. onu kaybetmekten korkuyorum, beni çok ciddiye almadığını sadece arkadaş olduğumuzu söylüyor. sevgili olmak başka bir şey diye yorumluyor. en senden hoşlandım diyorum, olabilir hoşlanma başak şey aşık olmak başka şey sen karıştırıyorsun diyor. sana bakınca ben aşık olmuş bir erkek görmüyorum diyor. ben anlamıyorum bu kadınları aşık olduğunu nasıl göstermen belli etmen lazım ? aşık olmuş bir erkek nasıl oluyor ? ona bağımlıymışım, onsuz yaşayamıyormuşum gibi mi yapmalıyım ? moralim bozuluyor onu kaybetmek istemiyorum ? ne yapayım ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  bu kız sebi sevmiyor, sende onu kaybetmekten korktuğun için zorluyorsun. sen zorladıkça onu boğuyorsun ve kaçmasına sebep olacaksın. aşk sevgi zorla siparişle olmaz, niye çünkü aşk spontane olur. biri kaçar diğeri kovalar git geller olur, durum melankolik hale dönüşür sonra aşk başlar. siz bunlardan uzaksınız, bu kız illa sevgiliniz olsun istiyorsunuz lakin bu şekilde olmayacak net yani. bu durumu takıntı yapma, psikolojik hastalık haline getirme. biraz geniş davran rahat bırak sen gizemli ol, hayatında yoksa bile yeni birileri ile tanışmış arkadaş olmuş gibi yap. insanlar tarafından değer gördüğünü göster. arkadaş çevreni genişlet, herkesle iletişimin olsun. bu popüler bir insan olursan o zaman ilgi çekersin. lakin sen gider kıza sen ilk aşkımsın, seni kaybetmekten korkuyorum falan dersen, ters teper kızı korkutursun. bu salak mı nedir, niye daha önce hiç arkadaşı olmamış diye düşnür, sana karşı olumsuz düşünceler kurar ve yavaş yavaş senden soğur.

 2. 2

  sen onu sevmeyi sevmiş ve onu kaybetmekten korkmuş olabilirsin. çok doğal davran bence zaten sevgini her türlü göstermiş olursun.

 3. 1

  yâni açık açık onu sevdiğinizi söyleyeceksiniz ve gözlerinin içine bakacaksınız ve hatta ellerinden tutacaksınız. ve o da ona göre bir karar verecek. şâyet dostça ayrılalım falan derse siz de kısmetinizi başka yerde arayın. kimse vazgeçilmez değildir. bulunmaz bursa kumaşı değil ya bu.

 4. 3

  ah ah yazık size, boşuna kendinizi paralıyorsunuz. bir iş olmayacaksa siz havada taklada atsanız o iş olmayacak. olacaksa zaten akışına bırakın o kendiliğinden olur. bu şekilde yaparak kızı darlıyorsun ve kendinden uzaklaştırıyorsun. zorla elde tutamazsın, zorla kendine sevgili yapamazsın. korkunun ecele faydası yok. çırpınmayı bırak, akışına bırak. kısmetin neyse onu yaşayacaksın.

 5. 2

  sen olduğun gibi ol, kızın üstüne gitme, onu zorlama. hayatın akışına bırak. olacağı varsa olur zaten, olmayacaksa da sen dünyayı seferber etsen yine olmaz. böyle düşüncelerle kendini yıpratıyor psikolojini bozuyorsun. gerek yok, kızsa sana bunu net olarak anlatmış.

 6. 2

  bence de artık biraz onu kaybetmekten korksan da aslında öyle değilmiş gibi davranmayı öğrenmelisiniz

Bir cevap bırakın