evli olan iş arkadaşımın bana şiir yollamasındaki niyeti nedir

Soru

Gülün bir kokusı vardır sarar her tarafını,
Üstünde tüten her zerresi şifadır aslında,
Layık olan bulur kendine şifayı,
Leylek gibi kanat çırpmak boşuna,
Üzerine düşmedikçe bu koku sen ne yapsan da nafile…
Merhabalar. Evli olan iş arkadaşım yukarıdaki gibi bana akrostiş şiirler yazıp yolladı. Bu şiirden bir anlam çıkarıp korkmalı mıyım? Benden bir adım mı bekliyor sizce? Cidden endişeliyim. Evli bir erkek bekar bir bayana şiir yollar mı? Şiiri okuyup arkadaşımın benden ne istediğini yorumlar mısınız?

Cevaplar ( 11 )

 1. 2

  arkadaş şairse yazdıklarını size fikir almak için gösteriyorsa, başka mecralarda yazdıklarını paylaşıyorsa, yazdıkları içinde kullandıkları çoğunlukla kişiyi bireyi hedef almıyorsa belki bu durum sadece paylaşım amaçlıdır. lakin yazıyor başka hiç kimseye göndermiyor sadece size yazıyorsa, yazdığı içeriklerde genelleme, doğa, hayat, mutluluk, hüzün değilde biraz daha sahsa kişiye yönelik şeyler varsa, farklı bir niyet olduğu düşünülebilir. duygusal ve psikolojik mesajlar içeren şeylerle bilinç altını etkileyerek o kişiye dolaylı yoldan seninle ilgileniyorum diyebilirsin. mesela bu şiirde doğadan alıntılar olsa da dikkat edin şahsa bireye yönelik sen diyen bir hedef var. bu durumda günahını almak istemem ama sanki sana asılıyormuş gibi bir düşünce oluştu bende.

  • 3

   Şiirini herhangi bir yerde paylaşmadı ve bana yönelikti. Şiirlerinde hep benimle ilgili beğenilerini dile getiriyordu. Bu durumu çalıştığım yerde yöneticilerime analtmayı düşünüyorum. Bu şiirle bir sonuca varmam korkumu dile getirmem mümkün mü? Kendisine söylediğimde vana iftira atıyorsun dedi.

 2. 4

  tamam madem art düşüncesi yokmuş kendisine açıkça söyleyin şiirlerinle yazılarınla ilgilenmiyorum, lütfen bir daha bu tip iş dışı konularda yazmayın diye. bu şekilde size ilgi duyuyorsa bile siz kesin dille reddetmiş oluyorsunuz, eğer devam ettirmiyorsa sorun yok cevabını almıştır. sizde artık bu konuyu gündemde tutmayın hayatınıza işinize bakın. yok yine hala böyle eylemlere devam ediyorsa tüm bu içerikleri toplayıp kendisine söylememe rağmen ısrarla göndermeye devam etti, evli bir kişinin bekar bir bayana ısrarlı olarak bu tip şeyler göndermesi kabul edilemez, şairse bunları başka platformlarda paylaşabilir, paylaşmıyorsa art niyetli olarak yorumlanır diye yönetime bildirin.

 3. 4

  Bu şiir demeye dilimin varmadığı ‘şey’ alt metin içeren edebiyata sahip değil. Bu şiirimsiyi uzun uzadıya şerh etmeye gerek yok.Sözler ve söylenmek istenen şeyler aleni… Adam(!) açık seçik sizinle sevişmek istediğini ve siz ona pas vermedikçe de bu isteğinin nafile olduğunu söylemiş. Bir kadının kokusu başka bir erkeğin üstüne sevişmenin dışında başka nasıl düşer ki? Sizin bildiğiniz başka bir yol varsa o metodu da ben bilmiyorum 🙂 Hülasa; sözlerinin ardında duramayacak kadar karaktersiz ve evli olduğu halde size asılacak kadar da futursuz bir adamcık ile muhabsınız! Böylelerinden hersey beklenır dikkat edin. Teklifine olumsuz yanıt alınca etrafa ‘o kız teklıf ettı ama ben pas vermedım’ dıyecek kadar alçalan karaktersizleri gördü bu gozler. Aynı potansıyel bu adamda(!) da var benden soylemesi… Not: Çok merak ediyorum; bu şiirimsiyi kendi el yazısı ile yazıp size verdi mi ya da şahsi mail adresinden attı mı? Bu tip insanlar geride delil bırakmamak için çoğunlukla sinsi ve uyanık davranırlar. a4 kağıdına cıktı alıp size verdiyse hiç şaşırmam…

  • 2

   Kendisi şiiri WhatsApptan yolladı bana durduk yere. Ve birkaç tane daha böyle yanlış yorumlanacak şiirler yazdı.

 4. 4

  yanlışlıkla oldu ayağına yoklama çekiyor sanırım. en güzeli lütfen iş dışı böyle mesajlar yazmayın deyip ekran görüntüsü alın sonra engelleyin. muhattap olmayın. hiç hoş değil evli bir adamın bu tip mesajlar yazması.

  • 3

   Keşke yanlışlıkla oldu deseydi. Kendisi şiir yazdığından bahsetmiş ben de bana yazar mısın demişim de öyle yollamış şiirleri. Eğer öyle bir durum olsaydı ben korkuya kapılmazdım ki.

 5. 2

  Adam açık açık yazmış boşuna kaçmaya çalışma bu nazin niye emelime eninde sonunda ulasirim ben diye

 6. 2

  Hoşlanıyor senden. Ama şikayet etme.engelle yahut hoşlanıyorsan akışına bırak.

  • 2

   Sonuç alamayacağımı düşündüğünüz için mi şikayet etme dediniz? Endişeliyim korkuyorum demişim siz hoşlanıyorsanız akışına bırakın demişsiniz

 7. 2

  senin nabzını ölçüyor bence yol verirsen otobana giriş yapacak bence

Bir cevap bırakın