antidepresan bıraktıktan sonra gelen cinsel istek artışı

Soru

arkadaşlar selamlar. ben 3 sene kadar anksiyete sebebiyle bir antidepresan kullandım ve şimdi azaltarak bırakma sürecine girdim. kullanım döneminde cinsel açıdan beni çok etkiliyorsun ve bazen 1 ay boyunca canım hiç seks yapmak istemiyorsun ve doğru düzgün boşalamıyordum bile. boşalamadığım için de seksin bir anlamı kalmıyor rahatlayamıyordum. neyse şimdi azaltma sürecindeyim ve cinsel isteğim nerdeyse tavan yaptı. ilacın etkisinden yavaş yavaş kurtuluyorum evet ama cinsel isteğimin tavan yapmasını tek sebebi ilacı bırakmaya başlamam mıdır sizce? geçen gün 1 oral seks ile 2 kere de mast ile boşaldım anca doyuma ulaştım. uyaranlarım tekrardan geldi diye hissediyorum ve isteğim tavan yaptı. bu fazla istekli olma hali de geçici midir? bu alanda uzman arkadaşlar varsa durumu nasıl değerlendirirsiniz? aşırı istekli olma hali de, isteksizlik gibi geçici bir süreç midir? sevgiler herkese.

Cevaplar ( 3 )

  1. 4

    baskılanan hormonlar serbest kalınca bir anda ölçüsüz şekilde üretilir bu durumda vücut üzerinde ani dengesiz reaksiyonlar görmeniz normal bir durumdur. zamanla vücut yine kendi dengesini düzenini sağlayacak her şey normalleşecektir. endişe edecek bir durum yok kendinize zaman verin.

  2. 3

    ilaç kullanmaktan dolayı uzun süre her şeyden mahrum kalmışsınız, tabi esaret bitince böyle her şeye karşı yoğun istek oluşması normal. bir süre böyle istekli olursunuz sonra yavaş yavaş düzene girer dengelenir. tabi bu yoğun istek döneminde kendinizi kaptırıp aşırı yıpratırsanız bu sefer tanmin dengesizliği oluşur zevk ve haz kaybı yaşarsınız. sizn yine ortalamda sakin sakin gidin, çok azdım diye günde 2-3 kere mast yapayın.

  3. 3

    bu ilaçlar kafayı bozuyor, vücut dengesi şaşıyor. benim intihara meyilli bir arkadaşım vardı o kullanıyordu, mesela kullandığı zamanda kendine hiç bakmıyordu, güzel bir kız olmasına rağman saçma sapan giyiniyor yüzünü yıkamaz saçlarını bile taramıyordu rezil halde geziyordu, baksan kızdan tiksinirdin o haliyle. aradan zaman geçti 3 yıl sonra falan bir gördüm şaşırdım, nişanlanmış takmış takıştırmış süslenmiş boyanmış gezmelere çıkmıştı. anlayacağın bu ilçalar insanı aşırı baskılıyor, bırakıncada sanırım coşuyorsun. tabi hep coşmuş halde duramazsın sonunda oda normalleşecektir.

Bir cevap bırakın