başarısız deneme sonrası cinsel isteksizlik ve erekte olamama sorunu

Soru

merhaba herkese, ben 24 yaşındayım kadınlara karsı duygusal çekim hissederken erkeklere hem cinsel hem duygusal çekim hissediyorum. ilk ilişkim de erkeklerle oldu ve kadınlarla olan küçük kaçamaklarda erekte olamadım, olsam bile kısa süreli oldu. gelecekte evlenmek ve ailem olsun istiyorum ama bi noktada korkuyorum. psikolojim de bozuldu iyiden iyiye çok sık da mastürbasyon yapıyorum ? forumu gezinirken gördüm ve sormak istedim piyasadaki cinsellik ürünleri fayda sağlar mı yada benim ne yapmam lazım ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 2

  merhaba, genellikle cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunu diye konuyu basite indirgiyoruz lakin mesele tahmin ettiğinizden çok daha büyük. sorunlarınızın temeli psikolojik dolayısı ile psikolojik tedavi almanız gerekiyor. kolayca bir hap alayım yutayım düzelir diye beklemeyin. sağlıklı düşüncelere sahip aile kurabilecek psikolojik yeterliliğe sahip bir birey olabilmek için psikolojinizin iyi, hedeflemenizin doğru olması gerekiyor. konuyu çokta uzatmaya gerek yok, bir uzmana gitmeden internetten bu konuda destek alıp çözüm bulamazsınız. konusunda uzman bir psikiyatra gitmeniz ve tedavi olmanız gerekiyor.

 2. 4

  benim anladığım sizin cinsel yönelim anlamında bir karmaşanız var, kime ilgi duyacağınızı bilmiyorsunuz. tabi geçmişte yaşadıklarınızda sizde olumsuz negatif etki oluşturuyor. şunu çok görüyorum cinsel arzularını bastırmak için hemcinsine yönelen ve sonrasında kadınlara karşı başarısız olan erkeklerde pasif olma eğilimi artıyor. çünkü psikolojik olarak etkileniyorlar, ben yapamıyorum erkek olamıyorum madem o halde pasif olayım gibi bir ruh haline bürünüyorlar. erim beyin bu konudaki tavsiyesi sanıyorum bu sebeple psikolojik tedavi olmanız yönünde. eğer kafadaki sorunları temelden çözer ve yeniden düzenlerseniz o zaman doğru yolu izleyerek başarıya ulaşabilirsiniz. geçmiş olsun diliyorum.

 3. 3

  hem erkeklere hem kadınlara derken işler karışmış, sonunda her ikisini de kaybetmişsiniz gibi görünüyor. madem mutlu bir aile yuvası kuracaksınız ne işiniz var yalnış yollarda. kendinizi doğru yola odaklamanız olmadık işleri aklınızdan çıkarmanız gerekmiyor mu ? hem ondan hem bundan vaz geçemeyince yaşadığınız ikilem de sizi boğmuyor mu ? tabi sonrası malum neyden etkilenip tahrik olacağınızı bile karıştırmış durumdasınız. en güzeli geçmişi unutmak, şu andan sonrasına bakmak, doğru hedefe odaklanmak, tabi güçlü bir irade ile olmalı, yoksa lafta yapacaksanız başarılı olmazsınız.

 4. 2

  bir erkek art arda birkaç defa başarısızlık yaşarsa umudunu kaybetmeye başlıyor. yine aynısı olacak ben yapamayacağım rezil olacağım diye düşünmeye başlıyor. benim anladığım bu, sonrada ilişkiden kaçıyor yada eğilim değiştiriyor. fnosiyonsuz hiç bir işe yaramaz biri olmak istemiyor. öyle yada böyle bir noktada kendine yer bulmak istiyor. bence sizdeki sorun özgüvensizlik ve başarısızlık korkusu, bunlar başka sorunları tetikliyor ve sonunda ortaya karmaşık, çözülmesi zor bir sorunlar yumağı çıkıyor. önce özgüveni kazanın morali yükseltin, sonra yöneliminizi netleştirin. bu aşamada belki psikolog desteği almak iyi gelebilir.

 5. 3

  sen kendinden, düşüncelerinden, duygularından, beklentilerinden emin değilsin. bolca karmaşık bir düzende değişik beklentiler içindesin. yaşamın eylemlerin başka, isteklerin başka gibi görünüyor. tüm bu karmaşayı bitirmek için tekillik kuralını benimsemen tek düzene geçemen lazım. o zaman kendine bir hedef belirlersin hep onu düşünür onu arzularsın, cinsel isteğini buna göre tetiklemeyi öğrenirsin. bilmiyorum belki bunları tek başına yapman zorsa eğer kendine söz geçiremiyorsan seni yönlendirecek bir uzman yardımı alman gerekebilir.

 6. 2

  öncelikle söyle anlatiyim kafanin arkasindaki o yasadiklarikn aklini karisitiriyor sana tavsiyem bu sorunu cözmek icin ilk olarak kendini rahatlatmak ve mastürbasyona belli bir süre olarak ara vermek arkasindan bir cinsel oyuncak satan yerlerden oyuncak vajina alip kendini bu konuda egitmen daha detayli bilgiyi bu forumda bulabilirsin biri bu erken bosalma ve kalkma sorununa iyi bir cözüm bulmustu

Bir cevap bırakın