aldatılmak orgazm sorununa yol açar mı

Soru

eşimle severek evlendim. Evlendiğimizde bende hiç orgazm sorunu yoktu. Fakat beni gittiği iş gezisinde aldattığını söyledi. Çok pişman olduğunu bir hata yaptığını bir daha yapmayacağına dair söz verdi. Aldattığını söyledikten sonra ben onu istemediğimi boşanmak istediğimi söyledim. Bir süre ayrı kaldık. Ama onu seviyordum tekrar barıştık. ve ben bu artık onunla sevişirken orgazm olamıyorum. Ne yapılırsa tekrar orgazm canlanması olur.

Cevaplar ( 3 )

  1. eşinizin bu hatası sizin ruhsal durumunuzda bir yara açmakla kalmamış, birde zihninizde hayali bir durvar örmüş size. cinselliğe başladığınızda bu duvarla karşılaşıp aşamıyorsunuz. gçerkten pişman olduğuna inanıyorsanız, vede geçerkten çok pişmansa bunuda net olarak size yansıtıyorsa, bu olayın unutun gitsin, hiç olmamış yaşanmamış gibi düşünün, aksi takdirde bu durum sizi iyice yıpratacak. ruhunuzu arındırın, eşinize güven tazeleyin, cinsel temas anında içten gelen sevginizi yüce gönüllü yanınızı ortaya çıkarın, siz özel birisiniz, sizinle birlikte olmak onun için özel bir onur. rahatlayın, cinselliği hissedin, hazza odaklanın, muhteşem deneyimler yaşayacağınızı düşünün, birazda hayatınızı renklendirin, yenilikler yapın, yeni kıyafetler, yeni ortamlar, belki yeni den birlikte bir tatil yapın, bir birinize tekrardan aşık olun, birbirinizi arzulayın aşk oyunları yapın, aşk kesintiye uğramış tekrar sular seller gibi aşık olun fazla fazla aşk akmaya başlasın. iş zihinde bir düşünce ile başlar yada biter. zihninizin kontrolu sizde olsun, pozitif düşünün, kolayca çözüldüğünü göreceksiniz.

  2. bir odun yüzünden bende hayata küstüm. sonra bir anda kendime geldim. dedim ne üzülüyorsun o üzülsun boşver bana adammı yok. boşanma kararı aldım. tabi süreç içerisinde uzlaştırıcı vasıtasıyla eşim büyük bir değişim gayret göstererek beni devam etmeye ikna etti. etti ama artık ona karşı hep bir şüphe içindeydim. sizin gibi cinsellikte bile hep bu konular aklıma geliyor odaklanamıyordum. birkaç yıl böyle zorlu bir süreç geçirdikten sonra herşey kendi kendine yavaş yavaş düzeldi. insanın kabullenmesi alışması sindirmesi içni zaman gerekli. bir anda kendinizi zorlamayın, zaman içinde çözülür.

  3. sadece aldatılan kadınlar değil, erkeklerde var. bunlardan biride benim. nakliyeciyim ülkemin her yerine hububat nakliyesi yapıyoruz. bazen 1 ay eve dönemiyorum. bu süreçte eşimin ihaneti aldatması ile karşılaştım. hayatım altüst oldu, işimi bile yapamadım. gün geçtikçe gördüm ki hayat devam ediyor, öylesine yaşamaya karar verdim. sonra birisi çıktı karşıma 7 yıldır çok mutluyum. geçmişi unuttum bile. hiç kimse hayata küsmesin.

Bir cevap bırakın