vibratöre alıştım şimdi normal yolardan orgazm olamıyorum

Soru

merhaba 26 yaşındayım. evlenmeden önce bakire vibratörü ile tatmin oluyordum. zararlı olduğunu bilsem de vibratör kullanmak bana çok zevk verdiği için kullanmayı bırakamadım. şimdi evliyim ilişkide haz alma ve orgazm olma zorluğu yaşıyorum. o zamanlar ne olabilir ki diye düşünüyordum şimdi yaşayan birisi olarak ne olduğunu tam olarak anlayabiliyorum. vibratör yoğun titreşimleri ile klitorise aşırı bir uyarım yapıyor bu sayede sular seller gibi zevk alıyorsun. gerçek ilişkide öyle olmuyormuş, eşim ne kadar da hızlı yapsa eliyle uyarsa da vibratör gibi olmuyor, eskiden sular seller gibi olan şimdi musluktan akar gibi yetersiz oluyor 🙁 bu konuda çok moralim bozuluyor çünkü her seferinde ilişki içerisinde vibratörü elime alıp eşimle seks esnasında kullanmak zorunda kalıyorum. vibratör yoksa ten tene doyurucu bir orgazm yaşayamıyorum. bu durum için bir çare var mı ? vibratörü atsam zamanla alışır düzelir miyim ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 5

  zaten verilecek zevabı siz soru içinde yazmışsınız. gemişte aşırı uyarım sebebi ile orgazm olma eşiğini epey yükselttiğini için şimdi basit temel eylemlerle bu eşiğe ulaşamadığınızdan orgazm olamıyorsunuz. bir anda vibratörü atıp alışmayı beklemeyin çünkü kazanılan alışkanlıklar kolay terk edilmez. 3-5 yıl bu şekilde kendinizi alıştırıp sonra birkaç ayda düzelmeyi ummanız yalnış bir beklenti olur. bunun için epey çok zamana ihtiyacınız var.

 2. 4

  bu durum sizin için kötü olmuş. vibratöre alışmış şimdi bırakamıyorsunuz. tabi vibratörü atsanız haliyle onun gibi yerini alacak daha iyi birşey bulamayacağınız için en sonunda pes eder yeni bir vibratör alırsınız. @baturbatur haklı çabucak kolayca geçmez, alışkanlığı terk edene kadar epey zorluk çekeresiniz.

  • 10

   haklısınız bikere alışdınmı zor yada ömrünü o şekilde yaşaman gerekir.

 3. 8

  en iyi çözüm bence eşinizin vajinanızda en zevk aldığınız yeriyle oynaması seks boyunca.

 4. 3

  vibratörler kadınalr için zevk veren oyuncaklar ama ne yazık kendi düzenlerini bozuklarının farkında olmuyorlar. kolayına geldiği için vibratöre yöneliyor ve bağımlısı oluyorlar. belki bir kerede değil ama aşamalı olarak azar azar kullanımını azaltın sonrasında tamamen hayatınızdan çıkartın. eşinizle tensel temastan zevk almaya odaklanın.

Bir cevap bırakın