gerdek gecesi kızlık zarının bozulduğunu anlamanın yolu var mı

Soru

Merhaba eşimle evleneli kısa bir süre oldu ilk gecemizde cinsel ilişkiye girdiğimizde tahmini olarak 3-4 dakika sonra penisimi vajinanın daha da içine yavaşca soktum eşim birden acıyla bağırdı kızlık zarim patladi sanırım dedi o an kan gelmedi sonra eşimin adeti geldi kızlık zarı patlayınca bir kadında neler olur ve kızlık zarı içinden neden hemen kan gelmedi

Cevaplar ( 2 )

  1. 4

    Kimi kadınlarda kızlık zarı esnektir ve beklediğiniz gibi bir reaksiyon alamamış olabilirsiniz. Ama bunu anlamanın pekte bir yolu yok açıkçası. Karşılıklı güvene dayalı yaşamalısınız. Aslında bunu sorgulamakta gariptir ama sizin fikriniz bu. Eşinize güvenin. Zaten bir şey yapmak istese bunu engelleyemezsiniz.

  2. 1

    merhaba, bazen erkekler bu ilk gece kan gelme olayını abartırlar. kan gelme deyince damar kesilmiş de oluk oluk akar gibi bir şey bekliyorlar herhalde. kızlık zarı dediğiniz yumuşakça 2 cm kare büyüklüğünde doku parçası. üzerinde çok fazla hissetmeyi sağlayacak sinir yoktur. yani acıdığını falan hissetmezler psikolojik olarak biraz kendilerini tetikleyebilirler. prezervatifin delinmesi kadar bile hissedilmez. tabi doğal olarak doku üzerinde damarda yoktur. ancak kılcal olarak çevresel dokuları besleyen damarlar vardır. bu bozulma esnasında aslında kanamada buradan olur, yani kızlık zarının üstündeki dokudan değil. haliyle damarlar kılcal olunca çıkacak kan miktarı da az olur. ve ilişki sırasında vajinal sıvılara karışıp belirsiz duruma gelebilir. tüm bu sebeplerden dolayı kızlık zarı patladı mı ne oldu anlama ihtimaliniz bilmeyen biri olarak çok zor. profesyonel bu konularda deneyimli bilir kişi olmanız gerekli ki bunu anlayabilesiniz. muhtemelen ilk gece ilişkiye girdiğinizde kızlık zarı bozulmuş ve sizde fark etmemişsinizdir. eğer eşinize hakaret olmayacağınız düşünüyorsanız, güvenini kırmak istiyorsanız, illa tespit ettireceğim diyorsanız, bir jinekoloğa giderek muayene sonucu daha net bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap bırakın