üniversiteden arkadaş gurubu içindeki gıcık olduğum kıza aşık oldum

Soru

merhaba ben levent, izmir bucada dokuz eylülde okuyorum. daha ilk senem. burada ev arkadaşları ve diğer arkadaş grupları arasında tanıdığım bir kız var, huy ve hareketleri beni gıcık ediyor, birazda kendini beğenmiş ukala bir tip. ama şöyle bir durum var bu kıza ne kadar gıcıkta olsam çok dikkatimi ilgimi çekiyor, ne kadar sinir olsamda gün içinde çokça onu düşünyorum, sanki bir araya gelmek için zaman kolluyorum. eminim ki oda benden hiç hoşlanmıyor sürekli çatışıyor gibiyiz. grupların zıt iki kutuplarıyız. ama ben diyeyim ki size sanki bu kıza aşık oldum. rüyalarıma bile girmeye başladı. acaba bu gerçekten aşk mı yoksa ben bunu kafamda takıntı haline mi getirdim. bazı hareketleride o kadar melankolik geliyorki sanki yavaş çekimde izlediğinde insanı cezbediyor. ya sizde bir yorum yazın bu konuya ne oluyor aşk mı nefretmi, takıntı mı, yoksa kafayımı yedim

Cevaplar ( 2 )

  1. levent merhaba, bu konu sabaha kadar tartışılsa kesin bir cevap çıkmaz. sizin mesele biraz melankolik sanki. film konusu gibi bir mesele. saydığınız ihtimallerin hepsi olasılık dahilinde. insan kimyası aklındaki şeye fazlaca odaklanıp yanlış hisler içine girebiliyor. aşık olduğunu sanıp bir anlık hata ile evlilik sonrası büyük bir çatışma didişme ortamında kendine geliyor. bence sizinkisi aşk filan değil fazlaca kafanıza taktığınızdan dolayı zihninizin size bir oyunu. başka konulara odaklanın zihninizi boşaltın düşünmekten irdelemekten analiz yapmaktan vazgeçin. aşık olacağınız kız sizi anlayan her şeyi ile size çekci gelen size ters düşmeyen, size uymaya çaba gösteren biri olmalı. tabi sizinde onun küçük eksiklerini kapatabilecek çabayı gösterebileceğiniz biri olmalı. kendinize gelin alıcılarınızı yeniden ayarlayın, doğru frekansta tarama yapın ki doğru kişiyi bulabilesiniz. tabi buradan o bahsettiğiniz kızı kötülediğimizi yada kötü olduğunu düşünmeyin. sadece birbirinizin frekansları tutmuyor. başka birisi için çok uyun ideal bir eş olabilir, ama görünen o ki sizin için uygun değil gibi. birde aşkı meşki bırakıp biraz derslere odaklanalım, ilerleyen süreçte rahat olun tüm taşlar yerine oturur.

  2. kardeşim, okuduktan sonra buraya yazma gereği hissettim. 2 yıl önce bende böyle bir hata yaşadım, üstüne evlenip ayrıldım. baştan biri bana bunları deseydi inanki evlenmezdim. ama hep olur böyle çiftler arasında zaman içinde alışırsınız bir birinizin huyuna suyuna dediler. ama hiç öyle olmadı alışamadık. baştan hiç olmasın insanın uyum sorunu yaşadığı insanla evlenmesi büyük anlamsızlık. geçmiş olsun umarım iyi bir kız bulursun.

Bir cevap bırakın