Vajinal duş nedir

Soru

İşyerinde bir arkadaşım sevgilisiyle beraber olmuş ve sevgilisi içine boşalmış o da gitmiş banyoda vajinasının içini hamile kalmamak için tazyikli su ile iyice yıkamış böyle bir durum yapılabilir mi vajinaya zararı var mı

Cevaplar ( 2 )

  1. dilden dile dolaşan bunun gibi bir çok yanlış uygulama var. kimi zararlı kimisi ise anlamsız ve faydasız. Özellikle gebelikten korunmak için vajinal duş uygulaması son derece etkisiz bir yöntemdir. American Journal of Public Health dergisinde yer alan bir araştırmaya göre vajinal duş bir kadının hamile kalma olasılığını sadece %30 oranında azaltmaktadır. Düzenli yapılan vajinal duş kadının vajinadaki kimyasal dengesini bozarak enfeksiyonlara eğilimli hale gelmesine neden olur. Duş sırasında yeni mikroorganizmaların vajinaya girişine neden olunabilir. Bu mikroplar rahim ağzı, rahim ve tüplere ulaşarak ciddi enfeksiyonlara neden olabilirler. Yapılan araştırmalar düzenli vajinal duş yapan kadınlarda bakteriyel vajinozis başta olmak üzere çeşitli vajinal enfeksiyonlarla cinsel yolla bulaşan hastalıklara daha fazla rastlanıldığını ortaya koymaktadır. bu gibi yazıları internetten de okuyabilirsiniz. dolayısıyla her duyduğunuza inanmayın ciddiye almayın, özellikle de uygulamayın.

  2. cinsel ilişkiye girmeden önce temizlik önemli. benim eşimde seksten önce gidiyor banyoda vajina ve popo kısmını güzelce yıkıyor. azdırıcı ve kayganlaştırıcı krem sürdüğüm zaman acıyor diye bağırıyor. bunun sebebi nedir. bu durum bazen oluyor ?

Bir cevap bırakın