vajinal orgazm olamıyorum sorun yaşarmıyım

Soru

Merhaba. Pandemi süreci boyunca kendimle baş başa vakit geçirirken çok fazla klitoral orgazm denemem oldu ve hepsi başarıyla sonuçlandı fakat parmaklarımı kullanarak vajinal orgazm için masturbasyon yaptığımda maalesef zevk almıyorum. 26 yaşındayım, yönelimim lezbiyen ve bir ilişkim var. Şehir dışında yaşayan kız arkaşımla aynı eve çıkmak üzere hazırlıklara başladık. Aktif bir cinsel hayatımız olacağını düşünerek vajinal orgazm korkusu beni sardı. Oyuncaklarla da herhangi bir tatmin duymuyorum. Sadece klitoris beni zirveye taşıyabiliyor. Bu alışkanlık bana sorun çıkarır mı ya da değişebilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevaplar ( 7 )

 1. 4

  gerçekten klitoral vajinal anal falan filan diyebir orgazm türü yok. inana bana bu uydurulmuş birşey. bazılarının kendini üstün hissetme saçmalığı ile başkasında olmayan özel bir şeye sahipmiş gibi lanse etmesinden öteye birşey değil. nerden yada nasıl olursa olsun aldığın zevk aynı, orgazm anında da vücudun tepki verdiği yer aynıdır. hal bu olunca uydurma orgazm teorilerine inanmayın. ergenlik döneminden beri vücudumu keşfe çıktım birçok şey denedim deneyimledim farklı bir şey yok. sana tavsiyem nasıl zevk alıyorsan öyle takıl, öylesi böylesi yok, eğer orgazm oluyorsan tamamdır. alışkanlık derken elle tatmin olmaya alışmak gerçek ilişkide birtek bu zorlayabilir. çünkü gerçek bir ilişkide partnere uyum göstermek ritmi yakalamak, elini oynatmaya benzemiyor, zevk azalınca elini daha çok oynatıyorsun, çok artınca yavaşlıyorsun hazzı dengeliyorsun kontrol sende oluyor, partner ile yaparken bu mümkün değil, diyelim sen zevki arttırmak istiyorsun hızlanman lazım, bu sefer o yavaşlama ihtiyacı duyuyor, sen yavaşlamak istiyorsun bu sefer o hızlanıyor buna alışamayınca zevkin bir düzeye gelip geri kaçıyor, birkaç kere bu şekilde kaçınca artık ilişki zevk vermez oluyor.

  • 6

   merhaba, son bölümde size pek katılamıyorum. el ile hızlanmak yavaşlamak kontrol edilebilir bir durum ama partner kontrol dışında bir durum. asıl hissetmeniz gereken uyumu hissederseniz yavaşlamadan da hızlanmadan da senkron şekilde zevk alırsınız. sizin ihtiyacınıza göre hızlanması gerekmez.

  • 3

   ikaz için tşkler 🙂 ayrıca hoş geldiniz. kayıptınız…

  • 4

   teşekkür ederim 🙂 estağfurullah ikaz demeyelim de farklı bakış açısı olur 🙂

 2. 3

  kendinizi neye şartlarsanız muhtemelen onu yaşarsınız. mesele uyum meselesi. mastürbasyon ile zevk almak ile partner ile zevk almak arasında büyük farklar var. öncelikle sizin vücutsal hassasiyetiniz artacak ve partnerinizin dokunduğu ya da yüklediği duygu ona göre değişecek. vajinal mi, anal mı, klitoral mı bilmiyorum ama ne denerseniz deneyin muhtemelen partnerinizle uyum sağladığınız sürece el ele tutuşarak bile zevk alabilirsiniz.

 3. 5

  merhaba, kendi vücudunuzu tanıma çabanız çok güzel bir düşünce. lakin orgazm hep aynı orgazm hiç bir şey değişmiyor. gıdıklanarak, okşayarak, dokunarak, yalayarak, izleyerek, pelvik kaslarını sıkıp bırakarak, kırbaçlanarak, şaplak atılarak, meme uçlarına kıskaç takılarak, idrarını tutarak, vakum yaparak diye yaz yaz bitmeyen çokça garip orgazm olma çabaları var. lakin bunların hangisini yaparsanız yapın sadece tek bir orgazm zevki alıyorsunuz, oda değişmiyor. nasıl olduğuna çok takılmayın, bir kerede olmasa da bir süre sonra birlikte senkronizasyonu yakalarsınız. tabi elle tatmine çok alışmamakta fayda var.

 4. 4

  Bunu deneyebilirsiniz hem tum sorunlarini sevgilinle paylas sana yardimci olcaktr

Bir cevap bırakın