vajinal orgazm için çeşitli yöntemler denesem de olmadı

Soru

Merhaba, aktif cinsel hayatım var diyebilirim. Seks esnasında çok zevk alıyorum ancak hiç orgazm olamadım. Masturbasyon yaparken de klitoral orgazmı yaşıyorum. Defalarca vajinal orgazm için çeşitli yöntemler denesem de olmadı. Seks esnasında klitorisime dokunarak da orgzm olamadım. Bunun yüzünden bazen partnerlerinimin benden soğuduğunu hissediyorum.

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  bence ya çok fazla orgazm olup boşalıyorsunuz bunu anlamıyorsunuz yada orgazm olma süreniz için gereken süre uzun olabilir

 2. 3

  hep yıllardır bu yazılıyor, bana sorarsanız ha vajinal ha klitoral ikiside aynı şey orgazm sırasında aynı nokta refleks gösteriyor aynı boşalma hazzı alınıyor. bazen mastürbasyonla alışılan kontrol duygusu ilişki esnasında olmayacağı için konsantre olup orgazmı yakalayamayabilisiniz, vajina hassasiyeti azalınca yine orgazm olamazsınız, aşırı uyarım sonucuda böyle oluyor orgazm zorlaşıyor. bilemiyorum sanki bana partner ve sizin aranızdaki senron uyum eksikliği var gibi geliyor.

  • 2

   orgazm olduktan sonra tabi ki gerisi önemli değil ama vajinal orgazmı da yaşamak istiyorum. partnerlerimin çoğu anlayışlı olduğu için benim orgazm olmam için ellerinden geleni yapıyorlar. oral ile orgazm olabiliyorum ancak penetrasyon sırasında ne denesem olmuyor.

 3. 4

  merhaba, bazı konular biraz abartılıp efsane haline getirilmiyor değil. zevk almakla orgazma doğru yürümek aynı şey değil, kişi zevk alır ancak bu ritmik şekilde olmalı ve düzenli devam edip sürekli yükselen bir çizgiyi takip etmelidir. anlaşılır olması için teknik terimlerden uzak yazmaya çalışıyoruz, erkek bir kaç sok çıkar yaparken kadın çok zevk alabilir ama bu kadını orgazm etmez. orgazm olmak için kadının penisi vajina içinde ve çevresinde uzun süre hissedebilmesi bundan dolayı uyarılması gerekiyor, bu uyarımın da uzun süre devam etmesi sayesinde kadın orgazm olabilir. eğer erkek bunu sağlayamıyorsa bu uyarım yarıda kesiliyorsa kadın konsantre olamıyorsa, vajinal bölgede his kaybı yaşıyorsa orgazm zorluğu ortaya çıkar. bu gibi kişileri için ek uyarıcıya ihtiyaç olur. bu durumda erkek yada kadın seks esnasında eliyle vajinaya dokunarak uyarımın artması için katkıda bulunması gerekir. ancak o zaman kadın başarıya ulaşıp orgazm olur. ancak tüm bunlar çiftlerin bildiklerini sandıkları cinsellik esnasında uygulanamadığı için kadın her seferinde ilişkiyi mutsuz olarak tamamlar. yurt dışında bazı ülkelerde cinsel ilişki eğitmenleri olur, bu kişiler çiftlere nasıl verimli ve uyumlu cinsellik yaşayacaklarını anlatır uygulamadaki hatalarını söyleyerek doğru yöntemi bulmalarını sağlarlar. bizde bu tip şeyler pek mümkün olmadığı için hayli fazlaca çift cinsel mutluluğu bulamıyor. her zaman demişizdir cinsellik sok çıkar yapmaktan ibaret değildir.

  • 3

   Merhaba, teşekkürler cevap için. Dediğinizde haklısınız. Ancak şöyle belirteyim; vücudumu az çok artık tanıyorum, masturbasyon yaparken ya da oral yapılırken nasıl yönlendirmem gerektiği konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Birlikte olduğum kişilerle de bu konuları rahat konuşabildiğim için, sadece sok çıkarlık bir ilişki çoğunlukla yaşamıyorum ve genellikle partnerlerim benim orgazm olmam için çabalıyor. Sorunum aslında şu, örneğin masturbasyon yaparken dokunduğum noktalara seks esnasında da dokunuyorum ama herhangi bi (beklediğim gibi) uyarılma yaşamıyorum. Yani aslında vajinal orgazmı geçtim seks esnasında klitoral da orgazm yaşayamıyorum. Eylemin genelinde aşırı zevk almama rağmen neden orgazm olamadığımı anlayamıyorum.

Bir cevap bırakın