uzun süreli beraberlikte heyecanı kaybetmek ilişkide monotonlaşmak

Soru

merhaba benim 4 yıllık bir ilişkim var erkek arkadaşımı 16 senedir tanıyorum ve 2. 5 yıldır uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. birbirimizle çok iyi anlaşıyoruz, çok eğleniyoruz ve evleneceğiz. ancak şöyle bir problem var. ilişkinin başlarında cinsellik harikaydı. birbirimizi arzuluyorduk. sonradan benim arzum bitti. canım onunla sevişmek istemiyor. görev gibi oldu. uzun uzun öpüşmek istemiyorum planlı programlı bu sevişmeler bana zevk vermiyor. aramızdaki tutku kayboldu. son 2 senedir boşalmadım bile. aramızda tartışma da oldu kendisini benim isteksizliğim kötü hissettiriyor. anlıyorum da onu. ben normalde tutkulu bir kadındım. bu durum benim de canımı sıkıyor haliyle. problem şurda sevgilimi arzulamıyorum ancak dışarda gördüğüm tanıştığım bazı erkekleri deli gibi istiyorum. ben de genelde arzulanan ve çok beğenilen bir kadınım. geçen ay birisiyle tek seferlik bir şeyler yaşadım ön sevişme gibi yani sevgilimi aldattım ve bundan pişmanlık da duymuyorum işin garibi. çok heyecan vericiydi ve sadece o şekilde boşaldım. bunu sevgilime anlatmayı düşünmüyorum. şu an kafamı kurcalayan tek şey sevgilimle tutkuyu nasıl tekrar bulacağımı bilmemek.

Cevaplar ( 3 )

  1. malesef zamanla monotonlaşma oluyor. heyecan kayboluyor, insan her şeyden sıkılıyor. çok hoşuna giden şeylerden bile nefret eder oluyorsun. ilişkilerde görüyorum sorunlu beraberlikleri zorla yürütmeye çalışıyorlar. uyumsuzluk var anlaşmazlık var, tutku yok heyecan yok ama zorlama birliktelik tutmuyor sonunda ya boşanma ya aldatama oluyor. eskisi gibi olmaz, olunmuyor, çünkü insan yaşlanıyor bir çok şeyi kaybediyor, arzularını duygularını en önemlisi libidosunu yitiriyor. anlık dürtüler açığa çıkıyor bir an bireşyler olduğunu sanıyorsun, işte bu kişi beni heyecanladırıyor, birlikte yaşamak yşalanmak istediğim bu diyorsun aldanıyorsun bir bakıyorsun yine aynı. daldan dala atlıyor istediğin gibi birini bulmayı umuyorsun olmuyor olmuyor, yaşadıklarından pişmanlık, hayatına aldığın kişlerden yana pişmanlık, bıkkınlık hayata küskünlük derken bunalım takılmaya başlıyorsun. bu noktada hayatı boyunca insanın ahlaki dğerlerini koruması önemli. yoksa aşk cinsellik para güzellik mal mülk eğlence insanlar sahip olma arzusu anlamsız.

  2. bence siz aldattığınız sevgilinizi de sevmiyorsunuz. ondan ayrılıp gerçekten seveceğiniz birinizi bulmanızı tavsiyeederim.

  3. bence farklı tat ve zevkleri sonuna kadar sınırca yaşamaya devam etmelisiniz. hata biden fazla partner ile uzun ve soluksuz sevişmeler cinsel yaşamınıza renk katacaktır.

Bir cevap bırakın